sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
18,00 TL
11,16 TL
Yoldan Geçen Öyküler Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 199
ISBN: 9786055711948
Boyut: 14 x 22
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2012
Nazlı Eray
Nazlı Eray
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yoldan Geçen Öyküler Kısa Özet

  Yoldan Geçen Öyküler, değerli yazarımız Nazlı Eray`ın çoğu birbirine bağlı, birbirinden çıkarak gelişen öykülerinden oluşuyor. Loto milyarderi, Sultanhisarlı garson Hidayet Münir, boş evlere girerek yaşamın anlamını çözmeye çalışan hırsız Recep Eğilmez, Türkiye`yi ekonomisiyle, yönetimiyle pek beğenen Hint Fakiri Dilip, fantastik bir `yeşil reçete` panelinde görüşlerini haykıran kişiler ve bir kobay adam, sokaktaki adama `Amerikalı gibi` para harcamayı öğretmeyi amaçlayan bir gece kursu ve bu kursa katılan emekli memurlar, kapıcılar ve Mösyö Esterhaze, doğum yapan bir eski erkek patron...

  İşte Yoldan Geçen Öyküler`in kişilerinden birkaçı.

  Gerçek dünya ile düş dünyası arasında sürekli gidiş-gelişlerle örülen, düşünceyi gerçekliğin baskısından kurtarmanın tadını çıkaran, ince alay dolu, şaşırtıcı öyküler.

  Nazlı Eray`ın yankılar yaratmış öyküsü `İzmir` bu kitapta yer alıyor. Nazlı Eray, bu kitabındaki öyküleriyle `1988 Haldun Taner Öykü Ödülü`nü kazanmıştı. Kitabın içindeki `Karanfil Gece Kursu` adlı öykü, 900 öykü arasından birinci seçilerek ödülü almıştı.

Yoldan Geçen Öyküler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.