sadsad x
asdasd

Zor Zamanlarla Mücadelede Ulusal Mesleki Yetkinlik

Akademisyen Kitabevi - Tıp Kitapları

Özlem Nazan Erdoğan

Üretici Liste Fiyatı
75,00 TL
62,25 TL
%17 indirim
24 Saatte Kargoda!
1 Adet Stokta
Zor Zamanlarla Mücadelede Ulusal Mesleki Yetkinlik Hakkında Bilgiler
Türü: Tıp Bilimleri
Sayfa Sayısı: 179
ISBN: 9786257354295
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2021
Özlem Nazan Erdoğan
Özlem Nazan Erdoğan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Zor Zamanlarla Mücadelede Ulusal Mesleki Yetkinlik Kısa Özet

  Dijital dünyanın kapısını açan COVID-19 pandemisi; küreselleşmeyi, ekonomik sistemleri ve katı yönetsel yaklaşımları sorguladığımız dramatik bir sürecin başlangıcına neden olmuştur. Yaklaşık olarak her 10 yılda bir gerçekleşen salgınların, toplumları ne kadar sarstığını ve kalıcı değişikliklere neden olduğunu tarihin sayfalarından izledik. Ancak ölüm olgusunun bir gerçek olarak hayatımızın ortasına yerleşmesinin anlamını sarsıcı bir biçimde kavradık ve biz de yeni tarihi yazıyoruz. Başlangıçta nasıl yöneteceğimizi bilmediğimiz can alıcı bu durum artık hepimizi, sevdiklerimizi, ailemizi, hayatlarımızı, mesleğimizi, alışkanlıklarımızı, bugünümüzü ve geleceğimizi etkilemektedir, tıpkı o metinlerde okuyup acaba neler yaşamışlardı diye merak ettiğimiz tüm o zorluklarla beraber…

  Bu kitabı yazmamda beni teşvik eden en önemli unsur; pandemi sürecinde bizzat yaşadığım sıkıntılar temelinde gündeme gelen *mesleki yetkinlik* konusunu sıklıkla düşünmek, bu konuyu meslek örgütümüzün belirlediği *Temel Ulusal Yetkinlikler* çerçevesinde ele almak ve beklenmedik durumlarla etkin bir şekilde baş etmek üzere mesleğimizin nasıl daha güçlü olacağını tartışmaya açmaktır. Türkiye’nin tüm illeri arasında en fazla insanı ve en fazla sorunu barındıran İstanbul’a özgü bazı alt başlıkları da kaçınılmaz olarak salgınla ele almaya karar verdim. Çünkü bu konuların da önümüzdeki günlerde daha fazla önem kazanacağını ve bizleri zor zamanların beklediğini düşünmekteyim: Deprem, Kent yoksulluğu ve Göç. Umarım bu kitap okuyuculara ve meslektaşlarıma hizmet sağladıkları toplum içindeki yerlerini, yaşantılarımızı şekillendiren etkenler ışığında sorgulama isteği ve vizyonu katar.

  Bu kitabı öncelikle, fedakarlıkları ve koşulsuz sevgileri için aileme, Cerrahpaşa Üniversitesinde özveri ile çalışırken fikirleri ile kitabımın içeriği hakkında değerli önerilerde bulunan eşim Prof. Dr. M. Sarper Erdoğan’a, pandemi sürecinde gözümün önünde hızla büyüyen kızım Doğa Erdoğan’a, ayrıca zor zamanlarda mesleğini sabırla ve özveriyle yapan meslektaşlarım ile eczacı olarak yetişmemde emeği geçen tüm hocalarıma armağan ediyorum. Pandemi nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını rahmetle ve şükranla anıyorum.

  Özlem Nazan ERDOĞAN
  17 Temmuz, 2020
  İstanbul

Zor Zamanlarla Mücadelede Ulusal Mesleki Yetkinlik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.