Alevilerin Gizlenen Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel
Sayfa Sayısı: 432
ISBN: 9786257766159
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Cengiz Yıldırım
Cengiz Yıldırım
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Alevilerin Gizlenen Tarihi Kısa Özet

    Yaptığım bu çalışma, Anadolu’da ve Balkanlar’da hâkim din Sünni İslam’ın savunucuları Selçuklular ve Osmanlılar tarafından muhalefete itilmiş hep suçlanmış (zındık, mülhid, kâfir v.b.), katliama uğramış, yerinden yurdundan edilmiş literatürde heterodoks İslam denilen Alevilerin gizlenen tarihidir.

    Bu çalışmada yazdıklarım, bulduğum yeni belgeler veya kimsenin bilmediği özgün metinler üzerine değil, tam tersine, yazdıklarım, genel tarih türünü ele alan temel kaynaklara dayandırılmıştır. Çalışmamda özgün olan taraf bu bilgiler değil, bu bilgilerin birbirleriyle ilişkilerinin kurulması ve belli bir sistematik içinde yorumlanmasıdır. Okurlarım, okuduklarıyla karşılaştırdıklarında, birçok yerde belki şaşırarak belki kızarak, belki de sevinerek, pek çok gerçeğin nasıl gözden kaçmış ya da kaçırılmış olduğunu fark edeceklerdir.

    “Alevilerin Gizlenen Tarihi”yle ilgili çalışmam hangi inançtan veya ideolojik, siyasal çözümden yana tavır alırlarsa alsınlar, değerli okurlarımın bu tavırlarını doğru ve nesnel tarihsel gerçeklere dayandırmalarına yardımcı olacaktır. Amacım olayların geçtiği tarihi süreci o günün koşullarında objektif olarak ele almak ve okuyucuyu doğru bilgilendirmektir.

Alevilerin Gizlenen Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.