Kazandıran Mayıs İndirimleri Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

Ama Önce Türkçe!

Üretici Liste Fiyat
94,00
56,40
Yorum Yap
Listeye Ekle
Genellikle 5-6 gün içinde temin edilir.
Öne Çıkan Bilgiler

AMA ÖNCE TÜRKÇE!

“Bir halkın diliyle yarattığı her türlü kültürel miras, şarkısı, romanı, ninnisi, şiiri, öyküsü, türküsü dilinde yaşar, diliyle yaşar. İnsanlık hiçbir dilin yok olup gitmesine izin vermemeli. Bütün diller yaşatılmalı. İşte o yüzden AMA ÖNCE TÜRKÇE! dedim bu kitabın adına. Herkes kendi dilinin yoksullaşmasını önlesin, ezilip azalmasına engel olsun ama Türkçeye de bizler, bu dili konuşanlar, bu dille düşünenler, bu dille hissedenler sahip çıksın. Çünkü Türkçeyi koruyacak ve geliştirecek o

Ama Önce Türkçe! Hakkında Bilgiler
Türü : Edebiyat - Dilbilim
Kapak : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 216
ISBN : 9786258129724
Basım Yılı : 2023
Kağıt Tipi : 1. Hamur

Tükendi

Gelince Haber Ver

AMA ÖNCE TÜRKÇE!

“Bir halkın diliyle yarattığı her türlü kültürel miras, şarkısı, romanı, ninnisi, şiiri, öyküsü, türküsü dilinde yaşar, diliyle yaşar. İnsanlık hiçbir dilin yok olup gitmesine izin vermemeli. Bütün diller yaşatılmalı. İşte o yüzden AMA ÖNCE TÜRKÇE! dedim bu kitabın adına. Herkes kendi dilinin yoksullaşmasını önlesin, ezilip azalmasına engel olsun ama Türkçeye de bizler, bu dili konuşanlar, bu dille düşünenler, bu dille hissedenler sahip çıksın. Çünkü Türkçeyi koruyacak ve geliştirecek olanlar bizleriz. 
Çünkü dilimize sahip çıkacak bizden başka kimse yok.
Biz sevmezsek başka seveni olmaz. Biz koruyup kollamazsak koruyup kollayanı çıkmaz.”

Böyle diyor, dil ustası, dilimizi seven, elinden geldiğince koruyan, kollayan Feyza Hepçilingirler.
Haksız mı? Dili bozan, yozlaştıran, kültürel kimliğimizi yoksullaştıran, alışamadığımız yapay sözcüklerle donatan her şeye bir itiraz onun sözleri. 
Kulak vermeliyiz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.