sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
82,50 TL
38,78 TL
%53 indirim
24 Saatte Kargoda!
5 Adet Stokta
Anoreksiya ve Bulimiya Hakkında Bilgiler
Türü: Çocuk Gelişimi
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9789750525278
Boyut: 13 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Clothilde Tourte
Clothilde Tourte
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Anoreksiya ve Bulimiya Kısa Özet

    Yeme bozuklukları, aileler için yıkıcı bir süreci, bir tür hapisliği temsil eder. Beslenmeyi tümüyle reddeden ya da tam tersine, buzdolabında ne var ne yoksa mideye indiren bir gençle burun buruna yaşamak ve günbegün çöküşüne şahit olmak, yakınları için derin bir üzüntü ve çaresizlik kaynağıdır.

    Yeme bozuklukları, her yaşta insanı etkilese de, gençlerde daha sık ortaya çıkıyor. Bu durumun ergenlikte yaşanan bedensel, duygusal ve sosyal değişimlerle bağlantısı var mıdır? Olumlu ya da olumsuz benlik imgesinin bu süreçteki rolü nedir? Yeme bozuklukları sadece zenginlerde mi görülür? Medyanın ve popüler kültürün yücelttiği zayıflık ideali gençleri nasıl etkiliyor? Yeme bozuklukları genç kızlara mı özgüdür, yoksa erkekleri de etkiler mi? Anoreksiya ve bulimiyaya  bağlı davranışlar nasıl fark edilir? Yeme bozuklukları ne gibi tıbbi  sorunlara sebep olur? Ebeveynlerin tedavi sürecindeki rolü ne  olmalıdır? Hangi aşamada profesyonel yardım alınmalıdır? Yeme bozuklukları ile kişinin yaşama sevinci arasında nasıl bir bağ vardır?

    Psikiyatrist Gérard Tixier ile klinik psikolog Clothilde Tourte’un hazırladığı Anoreksiya ve Bulimiya, çocukları yeme bozukluğu tablosuyla karşılaşan ailelerin kafalarındaki soruları cevaplıyor.  Yazarlar hastalığın kaynağı hakkında aydınlatıcı bilgilerin yanı sıra onu  aşmanın ipuçlarını da veriyor. Yeme bozukluklarının sebep olduğu ve gündelik hayata yansıyan meseleleri çözebilmek için acil tavsiyelere ihtiyaç duyanlara...

Anoreksiya ve Bulimiya Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.