sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
75,00 TL
45,00 TL
%40 indirim
24 Saatte Kargoda!
3 Adet Stokta
Aşkın Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma-İnceleme-Referans
Sayfa Sayısı: 352
ISBN: 9786052988299
Boyut: 14 x 23
Kapak: Ciltsiz
Ali Murat İrat
Ali Murat İrat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Aşkın Tarihi Kısa Özet

    Derler ki, başlangıçta insanların dört eli, dört ayağı ve tek bir baş üzerinde zıt yönlere bakan iki yüzü varmış. Bu iki yüz, insanlara eşi benzeri görülmemiş bir kibir veriyormuş. Olimpos’un kudretli tanrısı Zeus, insanların bu kibrini dindirmek için onları tam ortalarından ikiye ayırmış. İnsanın kibri dinmiş dinmesine; ama bu sefer de kendisinden koparılıp alınan diğer yarısını özlemeye, hayatı boyunca onu arayıp tekrar bir olmak için uğraşmaya başlamış. Bu hale aşk denilmiş.

    Zeus’un insanları ayırıp onları aşka düşürmesinin üzerinden yüzyıllar geçti; bu sırada sanatta, felsefede, dinde ve bilimde; yerde ve gökte, kısacası elinin uzandığı her yerde aşkı, köklerini ve mantığını aradı insan.

    Aşkın Tarihi, insanlığın işte bu bitmek bilmez arayışının öyküsü. Tarihöncesi zamanların büyülü mitolojisinden ortaçağ şövalyelerinin hikâyelerine, *günahkârların azizlerden daha çekici göründüğü* Romantik dönemden yirminci yüzyılın psikiyatrik bakış açısı ve kadın hareketinin temellerine; felsefi bir şölen, eksiksiz bir aşk anlatısı.

Aşkın Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.