sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
100,00 TL
60,00 TL
%40 indirim
24 Saatte Kargoda!
3 Adet Stokta
Ataname Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 800
ISBN: 9786052096826
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Cihan Dura
Cihan Dura
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ataname Kısa Özet

  Bu kitap; Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, bugüne kadar dağınık ve düzensiz bir halde bulunan bütün fikir ve görüşleri ile başlıca uygulamalarının, nutuk, konuşma ve yazılarından derlenip sistemleştirilerek Atatürk’ün kendi ağzından yazıya döküldüğü ilk ve tek kitaptır.

  Bütün yurtseverlerin ve Atatürkçülerin ortak başvuru kitabı olan Ataname; Atatürk’ün, herhangi bir konudaki düşünce ve görüşüne sistemli olarak en kısa sürede ve kolayca ulaşma imkânı sağlar. Cumhuriyetimizi hangi temeller üzerinde nasıl kurduğunu, nasıl bir Türkiye vizyonu çizdiğini ayrıntılarıyla en doğru şekilde anlatır ve öğretir.

  Atatürk öğretisi 10 ilkeden oluşur. Birincisi, ana ilke olan Milliyetçilik İlkesidir. Millet başlangıçtır, koruyan, esirgeyendir. Ardından, Millî Egemenlik ve Tam Bağımsızlık ilkeleri gelir. Bu ilkeler milletimizin varlığını gözetir, bekasını sağlar. Sonra gelen Halkçılık, Cumhuriyetçilik ve Devletçilik ilkeleriyle somutlaşırlar. Devrimcilik ve Laiklik ilkeleri devletimizi ve milletimizi çağa taşır. Bütün ilkelerden en iyi sonuçların alınması ise Bilimcilik ve Sosyal Ahlak ilkelerinin gereklerinin tam olarak yerine getirilmesine bağlıdır.

  Ataname başta Atatürkçüler olmak üzere, bütün yurtseverlere ortak *fikir, duygu ve eylem* için, ortak bir dil, ortak bir düşünme aracı, ulusal bir hareket platformu sunar. Aralarında fikir, duygu ve eylem birliği oluşturduğu için, yurtseverleri birbirine yaklaştırır, bir araya getirir. Atatürkçe düşünmelerinin, Atatürkçe hissetmelerinin, Atatürkçe iş yapmalarının yolunu açar.

  Ataname kitap dünyamıza, yaklaşık on yıl süren sabırlı, yoğun ve titiz bir çalışma sonunda kazandırılmıştır.  

Ataname Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.