sadsad x
asdasd

Atasoy Müftüoğlu - Muvahhidden Evrensele

İlem Yayınları

Ertuğrul Zengin

Üretici Liste Fiyatı
36,00 TL
25,20 TL
%30 indirim
Genellikle 2 - 3 gün içinde kargoya verilir
Atasoy Müftüoğlu - Muvahhidden Evrensele Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme
Sayfa Sayısı: 136
ISBN: 9786257800655
Boyut: 13 x 23
Kapak: Ciltsiz
Ertuğrul Zengin
Ertuğrul Zengin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Atasoy Müftüoğlu - Muvahhidden Evrensele Kısa Özet

    Bu kitapta, Türkiye İslamcılığının önde gelen isimlerinden Atasoy Müftüoğlu’nun entelektüel-politik bir şahsiyet olarak düşüncelerinin oluşumu tarihsel gelişme çizgisi içerisinde incelenmiştir. 1960’ların sonunda yazı hayatına başlayan Müftüoğlu’nun kendi düşünce çizgisini oluşturma bakımından ilk büyük çıkışı 1978 yılında basılan Firak kitabıyla olmuştu. 1980’ler ve 90’lar boyunca son derece üretken biçimde görüşlerini kitap ve dergilerde Türkiye kamuoyuyla paylaşan Müftüoğlu`nun şahitliği 2000’ler sonrasında günümüze kadar aralıksız ve istikrarlı bir biçimde sürmüştür.
    Türkiye`de evrenselci-devrimci İslamcı çizginin önde gelen isimlerinden olan Müftüoğlu’nun düşüncelerine dair bir tartışma olarak bu kitabı İslamcılık çalışmaları okuyucularının dikkatine sunuyoruz. Müftüoğlu çizgisi, Türkiye İslamcılığı portresinin önemli bir bileşeni olarak dikkate değer olmaya gelecekte de devam edecektir.
    Fikir ve Hareket İncelemeleri dizisi ile İslamcılığın fikri birikimini yansıtan ve hemen hemen her alanda karşımıza çıkan temel isimler, dergiler, meseleler hakkında bir çerçeve ve özgün bir bakışın ortaya konulması amaçlanmaktadır. Dizide yer alacak kitaplar, İslamcılık düşüncesinin farklı alanlarında merak edilen mevzuları kapsamaktadır. Bu çerçevede, meselelerin temel bir zeminde ve giriş düzeyinde anlaşılmasına katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Atasoy Müftüoğlu - Muvahhidden Evrensele Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.