Atatürk ve Cumhuriyet`e Kuşatma Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme
Sayfa Sayısı: 352
ISBN: 9786254416712
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Hüseyin Hakkı Kahveci
Hüseyin Hakkı Kahveci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Atatürk ve Cumhuriyet`e Kuşatma Kısa Özet

  “Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır. Kuşatmayı yaracak, kaldığımız yerden yolumuza devam edeceğiz.”

  – Gazi Mustafa Kemal Atatürk

  İsrail Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı  Alon Liel, Demo-İslam: Türkiye’nin Yeni Yüzü adlı İbranice kitabında Erdoğan’ı 10 yıl öncesinden keşfettiklerini söylüyor ve sütre gerisinde yetiştiren isimlerden biri sayılıyor, AKP ve Erdoğan’ı konu alan kitabında AKP için, “İslam light” benzetmesi yapıyordu.

  Liel, “İsrail’de bana Erdoğan nedir diye soruyorlar. Ben de İslam light diyorum. Bu, İslam’ın yeni bir versiyonu. Bu modern İslam’dır, ılımlı İslam’dır. Erdoğan, İslam’ın özel hayattaki yeriyle kamudaki yeri arasına bir duvar çekti!” diyor ve ekliyordu:

  “Erdoğanizm’i demokratikleştirilmiş Kemalizm olarak görüyorum. Erdoğanizm teriminin kullanımı için biraz erken olsa da Erdoğanizm, Kemalizm’in güncellenmiş bir versiyonu. Bu benim iddiam. Türkiye’yi İsrail’in düşmanı olarak tanımlayamam!”

  1919’un intikamını almak için, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti kuşatılıyordu. Kuşatma çok yakında 1. Dünya Savaşı şartlarını 3. Dünya Savaşı olarak önümüze koyacak. Anadolu, tarihin gördüğü en büyük kuşatma altında. Ve tekrar geliyorlar. Şartlarımız 19 Mayıs 1919 şartlarını aratmıyor.

  Birçok önemli siyasetçi ve yazar açıkça “Türkiye Cumhuriyeti yıkıldı!” diyor ve yazıyor.

  Bu kuşatmadan çıkabilmemizin yegâne aklı Atatürk’ün bizlere bıraktığı miras olan Türk milleti olabilmek.

  Çözüm Ata Türk olmaktır. Atatürk kadar Ata Türk ve tam bağımsız olmak.

  Kuşatmayı yaracak yegâne formül Atatürk’ün “Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır!” şiarıdır.

  Kuşatmayı yaracağız, kaldığımız yerden tekrar yolumuza devam edeceğiz.

Atatürk ve Cumhuriyet`e Kuşatma Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.