Kazandıran Mayıs İndirimleri Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

Atatürk’ü Unutturmak

Üretici Liste Fiyat
90,00
65,70
Yorum Yap
Listeye Ekle
Genellikle 5-6 gün içinde temin edilir.
Öne Çıkan Bilgiler

Orhan Tüleylioğlu tarafından derlenen yazılarında Ord. Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu, unutturulmaya çalışılan Atatürk’ü ve Atatürk Devrimi değerlerini tarihimizin en onurlu sayfalarından yüklenip, toplumsal belleğe emanet ediyor.

*Bir bölük politikacı, idareci, teknokrat, yazar-çizer ve öğretim üyesi, başta sözünü ettiğim hainler takımı gibi Atatürk’ü karalamak, tarihten silmek girişiminde bulunmuyor. Hatta onlardan bir kısmı konuşmalarında ve yazılarında Atatürk’ten *Büyük Mustafa Kemal, yüce Önder, Büyük Kumandan* gibi övücü nitelemelerle söz ederek, Atatürk’ü güya benimsemiş görünüyorlar. Hele resmi günlerde Atatürk edebiyatından geçilmiyor. Ne yazık ki, bu edebiyatı yapanlardan veya Atatürk büstü diktiren ve Atatürk heyke

Atatürk’ü Unutturmak Hakkında Bilgiler
Türü : Deneme
Kapak : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 218
ISBN : 9786058121867
Basım Yılı : 2018
Kağıt Tipi : 2. Hamur

Tükendi

Gelince Haber Ver

Orhan Tüleylioğlu tarafından derlenen yazılarında Ord. Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu, unutturulmaya çalışılan Atatürk’ü ve Atatürk Devrimi değerlerini tarihimizin en onurlu sayfalarından yüklenip, toplumsal belleğe emanet ediyor.

*Bir bölük politikacı, idareci, teknokrat, yazar-çizer ve öğretim üyesi, başta sözünü ettiğim hainler takımı gibi Atatürk’ü karalamak, tarihten silmek girişiminde bulunmuyor. Hatta onlardan bir kısmı konuşmalarında ve yazılarında Atatürk’ten *Büyük Mustafa Kemal, yüce Önder, Büyük Kumandan* gibi övücü nitelemelerle söz ederek, Atatürk’ü güya benimsemiş görünüyorlar. Hele resmi günlerde Atatürk edebiyatından geçilmiyor. Ne yazık ki, bu edebiyatı yapanlardan veya Atatürk büstü diktiren ve Atatürk heykelleri karşısında saygı duruşunda bulunanlardan birçoğu O’nun ilke ve direktiflerinden hiçbirini benimsemiyor.

Bu gibiler, Atatürk’ü tarihten silmeyi başaramayacaklarını biliyorlar. Bu kadarcığına akılları eriyor. Şu halde Atatürk’ü değil, Türkiye’de Atatürkçülüğü unutturmalı ki onun adı havada kalsın ve kendi gizli emelleri bir gün bu yöntemle gerçekleşsin.

Bence Atatürk’e karşı olanların en tehlikelileri bunlardır. Çünkü sinsidirler, izledikleri yöntem. *Atatürk’ü güya benimseyerek Atatürkçülüğü yozlaştırmak unutturmak* yöntemidir. Onlar Ulusal Kurtuluş Savaşının Başkomutanı Mustafa Kemal’e *evet*; Büyük Zaferden sonra Türk siyasal ve sosyal devrimini gerçekleştiren Atatürk’e *hayır* derler.*

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.