sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
62,00 TL
43,40 TL
Başarabiliriz Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine
Sayfa Sayısı: 640
ISBN: 9786050984071
Boyut: 14 x 23
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Ece Güner Toprak
Ece Güner Toprak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Başarabiliriz Kısa Özet

  Hukukçu Ece Güner Toprak, 2017 referandumundan önce Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne karşı toplumu ilk uyaranlardan olmuştu. O dönem, tabloları, yazıları, ilk kitabı ve yalın anlatımıyla kitlelere ulaştı. Başarabiliriz: Demokratik Bir Anayasa Önerisi de yine somut, sade ve anlaşılır önerileriyle, yalnızca hukukçular için değil, herkes için yazılmış bir kitap.

  *Bu kitabı, çocuğuna çikolata alamayan anne-baba için, umudunu kaybetmiş milyonlarca genç için, haksızlığa uğramış herkes için yazdım. Ülkemiz; ekonomi, demokrasi, adalet, devletin kurumsal yapısı gibi pek çok alanda ağır krizde. Artık herkes ‘sistemin’ iyi gelmediğinin farkında ve çare nedir, bir alternatif var mı diye merak ediyor. Bu, bir umut kitabıdır: Evet, çare var; evet, alternatif var. Hukuk, ekonomiyi de iyileştirecektir.

  Bu kitap somut, gerçekçi, ayrıntılı, demokratik bir anayasa reformu önerisidir. Güçlendirilmiş parlamenter sistem önerisidir. Bu kitap aynı zamanda, 21. yüzyılı yakalamak için, Cumhuriyetimizin ilkeleriyle uyumlu bir vizyon ve kilit yapısal reform önerileri içermektedir.

  Tek inanmamız gereken şudur: Başarabiliriz!*

Başarabiliriz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.