sadsad x
asdasd

Başlangıçtan Bu Yana Sanatın ve Yaratıcılığın Tarihi

Gece Kitaplığı

Şenay Sayın Alsan

Üretici Liste Fiyatı
175,00 TL
87,50 TL
%50 indirim
Başlangıçtan Bu Yana Sanatın ve Yaratıcılığın Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Sanat Tarihi
Sayfa Sayısı: 410
ISBN: 9786052884133
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Şenay Sayın Alsan
Şenay Sayın Alsan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Başlangıçtan Bu Yana Sanatın ve Yaratıcılığın Tarihi Kısa Özet

    Sanat Tarihi’ni incelediğimiz zaman tek başına değil, birçok bilimle iç içe olarak incelememiz gerekmektedir. Bir topluluğun sanat yapıtlarını incelerken öncelikli olarak o topluluğun dini, siyasi rejimi, kültürel yapısı, ekonomik yapısı hatta coğrafyası gibi pek çok etmeni göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Bu nedenle, devlet yapısının ve inançların, sanat eserinde payları olduğunu görüyoruz.

    Bir sanat eseri incelenirken kolektif bir çalışma görülür. Antropologlar, zoologlar, botanikçiler, kimyacılar, jeologlar, sanat tarihçileri, arkeologlar, fizikçiler ve daha birçok bilim adamı birlikte çalışır. Tarihlendirme yöntemi olarak radyo karbon yani C-14, karbon atomunun ayrışmasını ölçme yöntemi kullanılır.

    Sanatın nasıl doğduğu konusunda, elimize geçen kesin bir bilgi yoktur. Günümüzde sanatsal kaygıyla yapılan resimler ile mağaralarda yapılan resimler arasında ne gibi farklar olabilir? Mağara resimleri de sanatsal amaçla mı yapılmıştır? O resimleri yapanlara sanatçı diyebilir miyiz? Öncelikle mağara resimlerinin sanatsal bir kaygıyla yapılmadığı oldukça açıktır.

Başlangıçtan Bu Yana Sanatın ve Yaratıcılığın Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.