Kazandıran Haziran İndirimleri Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

Beni Özletmeyin - Türkan Saylan Destanı

Üretici Liste Fiyat
140,00
109,20
Yorum Yap
Listeye Ekle
Genellikle 5-6 gün içinde temin edilir.
Öne Çıkan Bilgiler

O nisan ayında, hukuk tarihimizin en kara sabahlarından biri yas¸anır. Tu¨rkan Saylan o gu¨n Arnavutko¨y Beyazgu¨l Sokak’taki evinde tahliller ic¸in kan vermektedir. O esnada kapı c¸alar, kapıda kimin olduğunu biliyordur: Polisler. 
Kapıdaki polisler, o gu¨ne dek hic¸ durmadan c¸alıs¸arak binlerce insanın hayatına dokunan, Tu¨rkiye’deki cu¨zzam hastalarının kaderini degˆis¸tiren, sosyal proje ve burslarla binlerce kız c¸ocugˆunun okumasını sagˆlayan, artık sagˆlıgˆı pek de yerinde olmayan Tu¨rkan Saylan’ın evini aramakla go¨revlidir. 
Tu¨rkan Saylan hic¸ panik yapmaz ve polisleri gu¨lerek kars¸ılar. Evi aramalarına engel c¸ıkarmaz, zaten c¸ıkaracak gu¨cu¨ de yoktur. Karde

Beni Özletmeyin - Türkan Saylan Destanı Hakkında Bilgiler
Türü : Deneme
Kapak : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 192
ISBN : 9786057301888
Basım Yılı : 2024
Kağıt Tipi : 2. Hamur

Tükendi

Gelince Haber Ver

O nisan ayında, hukuk tarihimizin en kara sabahlarından biri yaşanır. Türkan Saylan o gün Arnavutköy Beyazgül Sokak’taki evinde tahliller için kan vermektedir. O esnada kapı çalar, kapıda kimin olduğunu biliyordur: Polisler. 
Kapıdaki polisler, o güne dek hiç durmadan çalışarak binlerce insanın hayatına dokunan, Türkiye’deki cüzzam hastalarının kaderini değiştiren, sosyal proje ve burslarla binlerce kız çocuğunun okumasını sağlayan, artık sağlığı pek de yerinde olmayan Türkan Saylan’ın evini aramakla görevlidir. 
Türkan Saylan hiç panik yapmaz ve polisleri gülerek karşılar. Evi aramalarına engel çıkarmaz, zaten çıkaracak gücü de yoktur. Kardelenlerden gelen mektuplardan, kitaplardan ve çalışma dosyalarından başka hiçbir belgenin bulunamayacağı ev, didik didik aranır. Nasıl bir belge ya da delil aradıklarını bilmediği polislere çay ikramı yaptıran Türkan Saylan’ın içi çok rahattır. Çünkü onun Cumhuriyet’ten başka silahı yoktur. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.