sadsad x
asdasd

Bosphorus by the Sea - Denizden Boğaziçi

A4 Ofset

Alptekin Baloğlu

Üretici Liste Fiyatı
320,00 TL
224,00 TL
%30 indirim
24 Saatte Kargoda!
2 Adet Stokta
Bosphorus by the Sea - Denizden Boğaziçi Hakkında Bilgiler
Türü: Fotoğraf, Sinema, Tiyatro
Sayfa Sayısı: 142
ISBN: 9789758416165
Boyut: 30 x 0
Kapak: Ciltsiz
Alptekin Baloğlu
Alptekin Baloğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bosphorus by the Sea - Denizden Boğaziçi Kısa Özet

  Dünya şampiyonu sualtı fotoğraf sanatçısı Alptekin Baloğlu, sualtından bir balığın gözüyle Boğaziçi’ne bakıyor. Yalılar, saraylar, iskeleler, anıtlar, hisarlar, camiler, Kız Kulesi, Haydarpaşa, balıkçılar, çinekop, kefal, lüfer, şehir hatları vapurları, şilepler, Ortaköy’den Kavak’a kadar boğazın belleklerimize işleyen güzellikleri, sandala çekilen lüferin gözüyle yansıyor sanki bizlere. Yüzlerce yıldır fotoğraflar ile ölümsüzleşen Boğaziçi`ne daha önce bir balığın gözüyle bakan hiç olmamıştı. Sadece bir sualtı fotoğraf sanatçısının, bilgi birikim ve tekniklerini kullanarak çekebileceği bu fotoğraflar daha önce hiç görmediğimiz bir Boğaziçi`ni bize sunmakta.

  Duayen fotoğraf sanatçısı Gültekin Çizgen, Denizden Boğaziçi kitabının önsözünde şunları yazmış:

  "Disiplin olmadan üretkenlik, yaratıcılık, verimlilik asla olmaz. Deniz azami bir dikkat, çaba ve deneyim gerektirir. Sualtının görsel terbiye görmüş fotoğraflarına ulaşmak çok zordur. Sualtı fotoğrafının sıradan görüntü paydalarından *yeni* olanı bulmak, büyük deneyim ve birikim ister. Alptekin Baloğlu’nun sabırlı yaklaşımında, enerjisinde, çalışkanlığında, engin ruhunda tüm bunlar vardır.

  *Denizden Boğaziçine* çok farklı, adeta sürrealist bir gözle baktırıyor. Bu dünyanın alışılmış görüntülerini tersine çevirerek bizi şaşırtıyor ve düşündürüyor. İstanbul’da Boğaziçi’ne yeni bir bakış kazandıran sanatçıya tüm fotoğraf dünyası şükran borçludur."

Bosphorus by the Sea - Denizden Boğaziçi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.