sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
55,00 TL
36,85 TL
Bugün Hayal Kuracaktım Hakkında Bilgiler
Türü: Roman-Öykü
Sayfa Sayısı: 100
ISBN: 9786059405584
Boyut: 12 x 18
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2020
Gökçe Ateş Aytuğ
Gökçe Ateş Aytuğ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Bugün Hayal Kuracaktım Kısa Özet

  Çağdaş çocuk edebiyatının dikkati çeken yazarlarından Gökçe Ateş Aytuğ, çok sevilen Maya`nın Ağacı romanının ardından, ilk iki kitabı Bugün Hayal Kuracaktım ve Bugün Çok Sıkıldım Ben ile Günışığı Kitaplığı okurlarıyla buluşuyor. Aynı günü, iki çocuğun gözünden aktaran yazar, derin gözlem gücü ve gülümseten anlatımıyla iz bırakıyor. Birbirinden bağımsız da okunabilen iki roman, özgün grafik diliyle tanınan illüstratör Merve Atılgan`ın desenleriyle canlanıyor.

  Gökçe Ateş Aytuğ, Aslı`nın Kitabı Bugün Hayal Kuracaktım`da sımsıcak bir hikâye anlatıyor. Bir kız çocuğunun, ağaçta kalan kediyi kurtarma macerasını aktaran yazar, eğlenceli üslubuyla çocukların duygu ve düşüncelerinin farklılığına işaret ediyor. Sevilen yazar, aynı günü Aret`in Kitabı Bugün Çok Sıkıldım Ben`de bu kez erkek çocuğun tarafından anlatıyor.

  Aslı, apartmanın önündeki ağaçta, bir yavru kedinin tırmandığı daldan inemediğini görür. Anahtarını almadan, telaşla evden çıkınca, ayağında çorapları ve üstü başı dağınık sokakta kalakalır. Üşümemesi için arkadaşı Aret`in getirdiği montu değil de, yine sınıf arkadaşı olan Ali`ninkini giymeyi seçer. Herkes kedinin kurtarılması için çabalarken Aslı, sevgi üzerine düşünmeye başlar...

  Gökçe Ateş Aytuğ: 1980`de İstanbul`da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü`nden mezun oldu. Uzun yıllar yayınevlerinde editörlük yaptı, çocuk kitapları çevirdi. Maya`nın Ağacı (2017) adlı çocuk romanıyla dikkat çeken Aytuğ, Bugün Hayal Kuracaktım (2018) ve Bugün Çok Sıkıldım Ben (2018) adlı çocuk kitaplarını da Günışığı Kitaplığı için yeniledi. Çocuklara ve gençlere kitaplar hazırlamaya, öyküler düşlemeye devam eden yazar, kızı ve eşiyle birlikte İstanbul`da yaşıyor.

Bugün Hayal Kuracaktım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.