Cem Sultan Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihsel Romanlar
Sayfa Sayısı: 279
ISBN: 9789754541687
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
M. Turhan Tan
M. Turhan Tan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Cem Sultan Kısa Özet

    Bu romanda, Fatih Sultan Mehmet’in oğlu, 2. Beyazıt’ın kardeşi Cem Sultan’ın hayatı anlatılmaktadır. Cem Sultan’ın 2. Beyazıt’a karşı giriştiği saltanat savaşında Rodos şövalyelerinden destek bekler iken nasıl Osmanlı ile pazarlık mevzuu olduğunu ve yıllarca esir hayatı yaşadığını M. Turhan Tan’ın eşsiz üslubu ile Adeta yaşayacaksınız.

    Tarihiroman yazarı M. Turhan Tan, 1. Abdülhamid’in kızı Hibetullah Sultan’la evlenen Alaeddin Paşa’nın torunlarından, İstinaf Mahkemesi Reisi Ahmet Fethi Bey’in oğludur. Sivas mebusluğu dâhil birçok önemli siyasi ve idari görevlerde bulunan Tan, 1922’den sonra yalnızca yazmakla meşgul oldu. Tarihî romanları döneminin gazetelerinde tefrika edildi, bir kısmı Almanca, Fransızca ve Yunancaya çevrildi.

    Çağrı Yayınları olarak; okuyucusunu Yemen çöllerinde dolaştıran, Hint denizlerinin fırtınalı dev dalgaları üzerinde yüzdüren, Topkapı Sarayı’nın loş koridorlarında dönen entrikalarla heyecanlandıran M. Turhan Tan’ın elli yılı aşkın süredir yayınlanmayan romanlarını tozlu raflardan indirip gün yüzüne çıkarmaktan kıvanç duyuyoruz.

Cem Sultan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.