sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
90,00 TL
56,70 TL
%37 indirim
24 Saatte Kargoda!
6 Adet Stokta
Cennet Yolları - Cep Boy Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine
Sayfa Sayısı: 608
ISBN: 9789758757862
Boyut: 10.5 x 16.5
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2017
Ürün Tipi: Cep Boy
Mehmed Zahid Kotku
Mehmed Zahid Kotku
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Cennet Yolları - Cep Boy Kısa Özet

  Ne yapalım da Cehennemden uzak olalım?

  Ne işleyelim de Cennete ve cemale vâsıl olalım?

  Bu sorular ilimle cevaplanır, müşkiller ilimle çözülür, yol ilimle bulunur, mahzurlardan ilimle sakınılır, Cehennemden ilimle kaçınılır, Cennete ilimle varılır. Cennetin yolunda, aşılması gereken ilk mania, ilk akabe, ilk bel, ilk geçit cahilliktir, bilmezliktir, bî-haberliktir.

  Müslüman bu eşiği mutlaka aşmalı. Ama ilmin, bilginin de çeşitleri var; önü sonu, değerlisi, tercihlisi, mühimmi, ehemmi, elzemi var; ilim yolunun tuzakları, tehlikeleri var. İnsan, bu yolda yürürken, ana gayeyi unutabilir, muvakkat lezzetlere takılabilir, şaşırıp yanlış istikametlere sapıtabilir; ilmi istismar edip, bilgilerini kötü maksatla kullanabilir...

  Her şeyde olduğu gibi İslâm, bu ilim mevzuunda da hududu çizmiş, ölçüyü koymuş, ifratı tefriti belirtmiş, ana gayeyi tarif etmiş, tehlikeleri îkaz eylemiştir.

  Bu kitapta bütün bu konuları; Seyyid Mehmed Zâhid Efendi rahmetullahi aleyh hazretleri, geniş bilgisi ve engin manevî tecrübesine dayanarak, samimî, tekellüfsüz bir sohbet üslûbu içinde anlatmaktadır.

  İslâmın ve imanın özüne ermek isteyen kimseler için bu eser ilk merhale mahiyetindedir; okuyanları, ilim ve hakikat aşkına erdirmesini, öğrenilen bilgilerin ihlâs ve samimiyetle tatbik, amel ve icrasına teşvik etmesini, böylece kulları Hakk`ın rızasına nail kılarak, vesîle-i dühûl-i cinân olmasını Cenâb-ı Feyyâz-ı Mutlak hazretlerinden samimiyetle temenni ve niyaz eyleriz.

Cennet Yolları - Cep Boy Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.