Kazandıran Nisan Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

Ceza Hukuku Perspektifinden Kadına Yönelmiş Şiddetle Mücadele II

Üretici Liste Fiyat
219,00
203,67
Yorum Yap
Listeye Ekle
Genellikle 7-8 gün içinde temin edilir.
Öne Çıkan Bilgiler

İstanbul Üniversitesi’nde Kriminoloji ve Ceza Adaleti Yüksek Lisans programında 2021-2023 yılları arasında “Türk Ceza Hukuku Açısından Kadına Karşı Şiddet ile Mücadele ve İstanbul Sözleşmesi” isimli ders kapsamında öğrencilerimle kadına yönelmiş şiddet ve aile/ev içi şiddetle mücadelede ceza hukuku perspektifinden bazı zorlu noktaları ve aktüel gelişmeleri etüt ettik. 2021 yılındaki ders döneminde çalışmalarında yüksek başarı gösteren öğrencilerim, 18 Haziran 2021 tarihinde İtalya’nın Pisa Üniversitesi’nden değerli meslektaşım Prof. Valentina BONINI ile düzenlediğimiz İstanbul S&o

Ceza Hukuku Perspektifinden Kadına Yönelmiş Şiddetle Mücadele II Hakkında Bilgiler
Ciltsiz :

Tükendi

Gelince Haber Ver

İstanbul Üniversitesi’nde Kriminoloji ve Ceza Adaleti Yüksek Lisans programında 2021-2023 yılları arasında “Türk Ceza Hukuku Açısından Kadına Karşı Şiddet ile Mücadele ve İstanbul Sözleşmesi” isimli ders kapsamında öğrencilerimle kadına yönelmiş şiddet ve aile/ev içi şiddetle mücadelede ceza hukuku perspektifinden bazı zorlu noktaları ve aktüel gelişmeleri etüt ettik. 2021 yılındaki ders döneminde çalışmalarında yüksek başarı gösteren öğrencilerim, 18 Haziran 2021 tarihinde İtalya’nın Pisa Üniversitesi’nden değerli meslektaşım Prof. Valentina BONINI ile düzenlediğimiz İstanbul Sözleşmesi konulu Türkiye-İtalya hukuk günlerinde sunum yaptılar ve çalışmaları Pisa Üniversitesi Yayınevi’nden çıkardığımız tebliğler kitabında aynı yıl içerisinde yayınlandı. Büyük ölçüde 2022 yılındaki dersimizin çıktılarından oluşan Ceza Hukuku Perspektifinden Kadına Yönelmiş Şiddetle Mücadele I isimli kitabımız ise Adalet yayınevinden çıkmıştı.

Bu kitap çalışması 2023 yılındaki dersimizdeki çalışmalarımızdan hareketle ve yüksek lisans tez öğrencilerimin tez çalışmalarındaki kadına yönelmiş şiddetle mücadelede konusuna katkı sağlayan bazı ilave çıktılarla meydana getirilmiştir. Bu şekilde Türk ceza hukuku literatürüne yeni ve farklı bir katkı sunmak hedefi, bu kitapta da devam ettirilmiştir. Bu hedef doğrultusunda bu kitap, “Ceza Hukuku Perspektifinden Kadına Yönelmiş Şiddetle Mücadele I” isimli birinci kitaptan bağımsız değildir. Bilakis iki eser birbirlerini tamamlayacak şekilde tasarlanmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.