COVID-19 Sürecinde Sağlık Hizmetleri Yönetimi Pratik Yaklaşımlar

Nobel Bilimsel Eserler

Ali Uğur Uslu

66,00 TL
64,02 TL
%3 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
COVID-19 Sürecinde Sağlık Hizmetleri Yönetimi Pratik Yaklaşımlar Hakkında Bilgiler
Türü: Sağlık İletişimi
Sayfa Sayısı: 137
ISBN: 9786257677653
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Ali Uğur Uslu
Ali Uğur Uslu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • COVID-19 Sürecinde Sağlık Hizmetleri Yönetimi Pratik Yaklaşımlar Kısa Özet

    Koronavirüs hastalığı (COVID-19), ilk olarak Çin`de nedeni bilinmeyen pnömoni vakalarının bildirilmesi ile başlayan, yeni tip SARS-CoV-2 (Şiddetli Akut Solunum Sendromu-Koronavirus-2) enfeksiyonudur. Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’dan virüs vakaları rapor edilmeye başlanınca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), 11 Mart`ta “Küresel Salgın” ilan etmiştir.

    Salgınla baş etmede ülkeler arası farklılıklar görülse de alınan tedbirlerin ve karantina uygulamalarının, virüsün yayılımını ve enfeksiyon hızını yavaşlatmakta etkili olduğu görülmüştür. Ülkemizde de DSÖ, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu üyelerinin önerileri doğrultusunda hastalığın yayılmasının önlenmesi, bulaşıcılığın azaltılması, tespit edilen hastaların izolasyonu ve tedavisi konusunda birçok rehber uygulamaya alınmıştır. Dünya ekonomisinin ve sağlık sektörünün önde gelen gelişmiş ülkelerinde bile pandemi ile mücadelede büyük problemler yaşanırken, ülkemiz bu süreci güçlü sağlık altyapısı ve tüm sağlık çalışanları ile bugüne kadar başarılı bir şekilde yürütebilmiştir.

    COVID-19 salgını sadece bireysel değil toplumsal sorumlulukları da beraberinde getiren bir süreçtir. Kitabımız; bu zorlu süreçte önemli sayıda COVID-19 hastasının tedavisinin ve bakımının başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği bir pandemi hastanesindeki her hizmet dalından uzmanların tecrübelerinin bulunduğu ortak üründür. Amacımız, bu bilgilerin hâlen devam eden pandemi ve bundan sonraki ortaya çıkabilecek pandemiler ile mücadelede sağlık çalışanlarına ışık kaynağı olması ve sağlık hizmet sunumunu kolaylaştırmasıdır. Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının fedakârlık ve destanlık örneğini yazan, büyük bir ortak emeğin ürünü olan bu kitaba katkıda bulunan tüm yazarlara saygı ve şükranla...

COVID-19 Sürecinde Sağlık Hizmetleri Yönetimi Pratik Yaklaşımlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.