sadsad x
asdasd

Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası

Kronik Kitap

İlber Ortaylı

Üretici Liste Fiyatı
50,00 TL
31,00 TL
%38 indirim
Genellikle 5-6 gün içinde kargoya verilir
Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası Hakkında Bilgiler
Türü: Mustafa Kemal Atatürk
Sayfa Sayısı: 416
ISBN: 9786256989177
Boyut: 12.7 x 12.7
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
İlber Ortaylı
İlber Ortaylı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası Kısa Özet

  TÜM YÖNLERİYLE ATATÜRK’ÜN HAYATI
  "100. yılı dolayısıyla Cumhuriyet tarihimizin en önemli safhasını, Kurucu Önderimiz ve askerî çevrelerde Türkiye’nin Ebedî Başkomutanı olarak kabul edilen Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını ve dünyasını anlatan bu kitabı neşretmeyi uygun gördük."
  İlber Ortaylı
  Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası, Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğumundan yetiştiği Selanik kentine, ailesine, askerlik yaşamına, özel hayatına, Millî Mücadele’ye; İnönü Muharebelerine, Büyük Taarruz’a, Cumhuriyet’in kuruluşuna, Lozan ve Montreux’ye, çok partili hayata geçiş dönemine, devrimlere, Atatürk’ün kitap sevgisine, çocuklarla ilişkisine ve ölümüne kadar yaşamının her yönüyle inceliyor. Bunların yanında İsmet İnönü, Fevzi Çakmak, Kâzım Karabekir, Rauf Orbay, Ali Fuat Cebesoy, Halide Edip Adıvar, Ayşe Afet İnan, Celal Bayar, Börekçizâde Rifat Hoca gibi siyasetten sanata, edebiyata, askerliğe, musikiye kadar etrafındaki isimlerle ilişkilerini ele alıyor.
  Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası, Osmanlı’nın son dönemini ve Cumhuriyet’in ilk yarısını merkeze Kurucu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü alarak konulara göre özel seçilmiş görseller eşliğinde sunuyor.

Dakikalar İçinde Atatürk ve Dünyası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.