Kazandıran Temmuz İndirimleri Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

Depresyon Çocuk ve Gençlerde Bilişsel Davranışçı Terapi

Üretici Liste Fiyat
300,00
264,00
Yorum Yap
Listeye Ekle
Öne Çıkan Bilgiler

*Bu kitap, depresif gençlerle çalışan ruh sağlığı uzmanlarına çok faydalı bir kaynak sağlıyor. BDT perspektifinden ergenlik dönemi depresyonunun değerlendirilmesi ve tedavisi üzerine son araştırmalara dayalı pratik tavsiyeler sunuyor.*
-Alan Carr, Klinik Psikoloji Profesöru¨, Dublin Üniversitesi, İrlanda.
"Depression is a very useful resource for mental health professionals who work with depressed young people. It offers practical advice based on recent research, on the assesment and treatment of adolescent depression from CBT perspective."
Son yıllarda, çocukluk çağı depresyonuyla ilgili araştırmalarda bir artış olmuştur ve artık depresyonun gençleri okul, akran ilişkileri ve sosyal ilişkiler gibi hayatlarının birçok alan

Depresyon Çocuk ve Gençlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Hakkında Bilgiler
Türü : Çocuk Psikolojisi
Kapak : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 218
ISBN : 9786257275804
Basım Yılı : 2021
Kağıt Tipi : 1. Hamur

Tükendi

Gelince Haber Ver

“Bu kitap, depresif gençlerle çalışan ruh sağlığı uzmanlarına çok faydalı bir kaynak sağlıyor. BDT perspektifinden ergenlik dönemi depresyonunun değerlendirilmesi ve tedavisi üzerine son araştırmalara dayalı pratik tavsiyeler sunuyor.”
-Alan Carr, Klinik Psikoloji Profesörü, Dublin Üniversitesi, İrlanda.
"Depression is a very useful resource for mental health professionals who work with depressed young people. It offers practical advice based on recent research, on the assesment and treatment of adolescent depression from CBT perspective."
Son yıllarda, çocukluk çağı depresyonuyla ilgili araştırmalarda bir artış olmuştur ve artık depresyonun gençleri okul, akran ilişkileri ve sosyal ilişkiler gibi hayatlarının birçok alanında ciddi şekilde etkilediği ve sıklıkla yetişkinliğe kadar devam ettiği kabul edilmektedir.
Depresyon: Çocuklar ve Gençlerle Bilişsel Davranışçı Terapi, gençlerde depresyonu tanımak ve tedavi etmek için erişilebilir bir rehber sağlar. Araştırma denemeleri için geliştirilmiş başarılı bir el kitabına dayanan bu kitap, bu yaş grubu ile çalışmak için bilişsel davranışçı modele genel bir bakışın yanı sıra terapiye nasıl başlanacağına dair pratik fikirler sunmaktadır. Bu kitap aşağıdaki konuları içermektedir:
• Gençleri tedaviye angaje etmek
• Terapi için hedefler belirlemek
• Bilişsel davranışçı değerlendirme ve formülasyon
• Terapistin karşılaşabileceği sorunlar için çözümler
• Ebeveynleri ve kurumları terapiyi desteklemeye teşvik etmek
Bu kitap, uygulayıcıyı gençlerle çalışmaya hazırlamak için vaka örnekleri ve pratik ipuçları içerir. Bilgilerin okunabilir ve pratik bir tarzda sunulması, bu kitabı çocuk ve ergen ruh sağlığı hizmetlerinde çalışan profesyoneller ve eğitmenler için ideal kılar. Aynı zamanda, çocuklara ve gençlere yönelik toplum hizmetlerinde çalışan kişiler için de faydalı bir rehber olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.