sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
84,00 TL
52,08 TL
%38 indirim
Diğer Ülke Vatandaşı Hakkında Bilgiler
Türü: Öykü
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9786257940528
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Erkan Solmaz
Erkan Solmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Diğer Ülke Vatandaşı Kısa Özet

  Çizginin bir tarafından diğer tarafına geçtiğinde öteki olmak ve her an çizginin ötesine geçirilme olasılığı, hatta seni ikiye bölmesi o çizginin...

  Sınıflandırdığımız, kenara ayırdığımız, anlamaya çalışmadığımız, yetmedi bir de başının üzerine "diğer" yazdığımız insanların hikayeleri... Ders alınmamış yanılgılarla geçmişten bugüne, sonsuz bir döngüde, sıra ile herkesi içine çeken bir çark.

  Diğer Ülke Vatandaşı`nda Erkan Solmaz, sade ve akıcı diliyle, samimi üslubuyla çıkıyor karşımıza. Okurken, Bursa’daki tarihi Merinos Fabrikasının sesleri çınlıyor kulaklarımızda ya da bir kedinin miyavlarıyla uykularımız kaçıyor. Israrlı soruların, hele de ilk sorunun şirinliğiyle gülümsetiyor. Öyküleri okudukça, bazen renkli güzel gözlere dalıp gidiyoruz, bazen de Artvin’deki Berta Köprüsü`nün gözlerine... Galata ile Diyarbakır arası, umut yollarında mekik dokuyan kederli bir annenin hikayesine, acı bir çayla eşlik ediyor yazarımız ve bir yerlerde unuttuğumuz şemsiyemizin ilginç maceralarını dinletiyor bize.

  Hepsi öylesine gerçek ki, az önce yakın bir dostumuzdan neşeli bir sohbette dinlemişiz gibi.

  Ahhh bir de karpuz kokusu geliyor ki...

  Bahar Yaka

Diğer Ülke Vatandaşı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.