sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
100,00 TL
65,00 TL
%35 indirim
Doğadabuan Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786058337466
Boyut: 14 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2018
Hüseyin Çağlar İnce
Hüseyin Çağlar İnce
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Doğadabuan Kısa Özet

  "Dilimizde zaman sözcüğüne denk gelen söz “an” olmalıdır. Güney Sibirya`da doğanın özgür halkı Dukhalar`la yaşadığım sırada, zaman sözcüğünün “an” olarak karşılandığını fark etmiştim. Dünyanın en özgür Türkleri, Sayan Dağları`nda her an özgürce ve doğanın içinde yaşıyor. Anadolu`da ise giderek doğadan uzaklaşan, çoğu yerde kopan bir halk var. Hüseyin Çağlar İnce, hiç beklemediğimiz bir anda, “doğadabuan” diyerek, ya bir çiçek ya da bir kelebek göstererek bizi kendimize getiriyordu. Çağlar, Magma dergisi okurlarına birdenbire sunduğu “doğadabuan” armağanlarını kitaplaştırdı. Herkes, “doğadabuan” desin ama bunun için Çağlar`ın sürpriz yapacağı anı beklemesin."

  - Özcan Yüksek, Magma Dergisi Genel Yayın Yönetmeni

  "Dünyada ötmeyen tek kurbağa olan, sadece Bolkarlar`da Karagöl ve Çinili Göl`de yaşayan Toros Kurbağası`nın (Rana holtzi) hikayesi için Niğde`ye gitmiştim. Göllere atılan sazan balığı nedeniyle kurbağaların nüfusu tehlike altındaydı. Bu kadar sıcak çevre gündemi içinde bir kurbağanın peşinde olduğum için o dönemde çok eleştiri aldım. Biz bugünlere doğayı taklit ederek geldik. Biyolojik çeşitlilik insana ilham kaynağı oldu. Örneğin yakıt tasarrufu sağlayan kıvrık kanat (winglet) daha yeni icat edildi. Şahin, kartal, leylek gibi kuşların havada süzülürken yukarıya kıvrılan kanat ucu tüylerinden ilham alınarak yapıldı. Doğadan öğreneceğimiz daha çok şey var. O nedenle biyolojik çeşitlilik mutlaka korunmalı. Doğadabuan çok önemli bir çalışma. Çünkü Türkiye`nin biyolojik çeşitliliğine ışık tutuyor."

  - Güven İslamoğlu, CNN Türk Yeşil Doğa Programı`nın yapımcısı

  "Doğa, insan olmasa da var olmaya devam eder. Oysa doğa olmasa, insan olmaz. İnsan onun muhteşem düzeninin bir parçası. O işleyen büyük düzen, hayatın her alanında hala rehber olmaya devam ediyor. Çok alakasız gibi görülse de; üretim sistemlerinde insan ne zaman açmaza düşse, bakacakları arasında “doğanın düzeni” de var. O nedenle doğayı tanımak, onun mantığı üzerine düşünmek, yaşamın her alanında sürdürülebilirlik için olmazsa olmazlardan. Hüseyin Çağlar İnce`nin hazırladığı bu kitap da işte bu öğrenme sürecinin yapıtaşlarından birisi."

  - Mehmet Semih Söylemez, AGT A.Ş. YK / Duygusal Sermaye kitabının yazarı

Doğadabuan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.