sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
75,00 TL
47,25 TL
%37 indirim
24 Saatte Kargoda!
10+ Adet Stokta
Dört Halife Dönemi 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme
Sayfa Sayısı: 344
ISBN: 9789755749327
Boyut: 16 x 25
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2020
Ahmet Cevdet Paşa
Ahmet Cevdet Paşa
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dört Halife Dönemi 2 Kısa Özet

  Tarih yapmak kadar, tarihi yazmak da önemlidir. Biz tarihi daha çok bu yazılanlardan, yazanların gözünden okur ve öğreniriz. Tarihte yaşananlara onların durduğu yerden bakar, ona göre yargılar, değerlendirir ve tarafımızı belirleriz. Bu açıdan tarihin, özellikle de İslâm tarihinin doğru öğrenilmesi önem arz etmektedir. Bu da ancak doğru kaynaklardan okunursa mümkün olmaktadır.

  Bugünün müslümanına tarihe (ve kendi tarihine) bakışının nasıl olması gerektiğini hatırlatan ve ecdadımızın
  aziz yâdigârlarından biri olan, Osmanlı’nın son devirde yetiştirdiği büyük âlim ve devlet adamı merhum Ahmed Cevdet Paşa’nın kaleme aldığı Kısas-ı Enbiyâ ve Tevârîh-i Hulefâ adındaki eseri, işte bu düşünceyle okuyucuyla buluşturmaya karar verdik.

  Bu çalışmanın piyasadaki mevcutlarından ayrılan bazı yönlerini şöyle sıralayabiliriz: Eser mümkün mertebe üslup özelliklerine sadık kalınarak ve anlam kaybına uğratmamaya gayret edilerek sadeleştirilmiştir. Özellikle coğrafî yerler hakkında verilen bilgilerle, dipnotlarla zenginleştirilmiş ve her bir cildin sonuna araştırmacılara faydalı olması için dizin ilave edilmiştir.

Dört Halife Dönemi 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.