sadsad x
asdasd

Ebeveynliğin Çöküşü: Çocuklarımıza Yetişkin Bireyler Gibi Davranmanın Sakıncaları

Nova Kitap

Leonard Sax

Üretici Liste Fiyatı
96,00 TL
72,00 TL
%25 indirim
24 Saatte Kargoda!
10+ Adet Stokta
Ebeveynliğin Çöküşü: Çocuklarımıza Yetişkin Bireyler Gibi Davranmanın Sakıncaları Hakkında Bilgiler
Türü: Aile ve Çocuk
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786258489187
Boyut: 13.5 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Leonard Sax
Leonard Sax
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ebeveynliğin Çöküşü: Çocuklarımıza Yetişkin Bireyler Gibi Davranmanın Sakıncaları Kısa Özet

  Amerika`nın önde gelen çocuk psikologlarından Leonard Sax, New York Times çoksatan kitabı Ebeveynliğin Çöküşü’nde, modern ebeveynliğin kasvetli durumuna dair okunması gereken bir anlatı ve çocuklarımızı yetişkin dünyasının zorluklarına nasıl daha iyi hazırlayabileceğimize dair bir vizyon sunuyor. Genç insanlar arasında artan obezite, depresyon ve kaygı bozukluğu sorunlarının, anne babaların kendi otoritelerinden feragat etmesinden kaynaklanabileceğini öne sürüyor. Bunun sonucunda doğru ve yanlış konusunda bir standardı olmayan, disiplinden yoksun ve yönlerini bulmak için akranlarına ve internete bakan çocukların yetiştiğini anlatıyor.

  Sax, çocuklarıyla ilişkilerini yenilemek için ebeveynlerin, ekran sürelerini sınırlayarak, daha iyi alışkanlıkları teşvik ederek ve onlara bakış açısı kazandırarak otoritelerini nasıl yeniden kurmaları gerektiğini gösteriyor. Bir aile hekimi ve psikolog olarak yaklaşık otuz yıllık deneyiminin yanı sıra çocuklar, ebeveynler ve öğretmenlerle yapılan yüzlerce röportajdan yararlanarak ebeveynlere gitgide daha karmaşık hale gelen bir dünyada çocuklarının başarılı olmalarına yardımcı olmak için kullanabilecekleri bir plan ortaya koyuyor.

  “Anne babaların nerede yanlış yaptıklarına, çocuklarına erdem ve kişilik kazandırma konusunda başarıyı nasıl yeniden yakalayacaklarına dair kapsamlı bir döküm… Sax daha sağlıklı, daha saygılı ve vicdanlı bireyler için, ebeveynlerle çocuklarını yeniden ortak bir çizgide birleştirebilecek bir dizi izlenmesi kolay çözüm öneriyor.”

  - Kirkus

  “Ebeveynlik konusunda önde gelen uzmanlardan biri olan Dr. Leonard Sax, ebeveynlerin çocuklarıyla yaşadığı sorunları zekice dile getiriyor ve bunlara çözümler sunuyor. Ebeveynliğin Çöküşü akademik ama aynı zamanda pratik, basit ama aynı zamanda derinlikli bir kitap. Bu yıl sadece bir kitap okuyabilecekseniz bunu okuyun.”

  - Meg Meeker, Strong Fathers, Strong Daughters ve Strong Mothers, Strong Sons kitaplarının yazarı

  “Yıllardır ebeveynler ve çocuklarla doğrudan çalışmanın getirdiği deneyim ve birikim ile Dr. Leonard Sax size, modern zamanlarda ebeveynliğe, nerede yanlış yapıldığına ve yanlışların nasıl düzeltileceğine dair önemli bir bakış açısı kazandırarak ebeveynlik tuzaklarından nasıl kaçınacağınızı, çocuklarınızı nasıl daha iyi yetiştireceğinizi anlatıyor.”

  - Dr. Bill Bennett, ABD Eğitim Eski Bakanı

Ebeveynliğin Çöküşü: Çocuklarımıza Yetişkin Bireyler Gibi Davranmanın Sakıncaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.