sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
45,00 TL
32,40 TL
%28 indirim
24 Saatte Kargoda!
3 Adet Stokta
Efendi Uşak Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Siyaseti ve Politikası
Sayfa Sayısı: 382
ISBN: 9789944332477
Boyut: 14 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Ali Arslan
Ali Arslan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Efendi Uşak Kısa Özet

  - Avrupa`nın Türkiye`ye geçmişteki bakışı ile bugünkü bakışı arasında gerçekten bir değişiklik var mıdır?

  - Atatürk`ün sanayileşme planlarından vazgeçilerek, Türkiye`nin ABD ile sıkı işbirliğine sokulması Milli Şef döneminde mi yoksa Menderes döneminde mi gerçekleşti?

  - 1945-1955 yıllarında Avrupa`da birlik çalışmaları yapılırken Türkiye bunun farkında mıydı?

  - Avrupalıların Afrika`daki sömürgeleriyle imzaladıkları AET`nin 238. maddesine göre, AET ile "Ortaklık Antlaşması" imzalayan Türkiye`yi eski sömürgelerle aynı statüye indirgeyen İsmet İnönü müydü?

  - 1963 Ankara Antlaşması`nda Türkiye`nin AB`ye girişiyle ilgili bir madde var mıydı?

  - Gümrük Birliği`nin temelleri 1963`te mi atıldı?

  - 1965`te AET-AAET-AKÇT birleşip Avrupa Topluluğu`nu kurarken Türkiye`nin yöneticileri bunun farkında mıydı?

  - 1964-1985 arasında AT siyasi oluşumunu tamamlarken; Türkiye, modem sömürgeciliğin bir vasıtası olan Gümrük Birliği`ne geçiş süreçlerini nasıl gerçekleştirdi?

  - Türkiye`yi Gümrük Birliği formatı düşüncesinden kurtararak, Avrupalı bir devlet gibi AB`ye müracaat etmeye cesaret eden Turgut Özal mıydı?

  - 1989`da AB`ye giriş için ret cevabının alınması üzerine kesilen ilişkileri Gümrük Birliği statüsünde başlatan Süleyman Demirel-Erdal İnönü ikilisi miydi?

  - Güney Kıbrıs`ın AB üyeliği sürecini başlatma tavizini vererek Türkiye`yi modem kapitülasyonlar statüsü ile AB`ye bağlayan Gümrük Birliği`nin gerçekleşmesinde Demirel, Çiller, Karayalçın ve Deniz Baykal`ın rolleri neydi?

  - 1999`da Türkiye`nin AB adaylığını ilan karşılığında Kıbrıs Rum Kesiminin AB üyeliğini kabul ederek, Rumları Türkiye`nin AB girişinde vetocu konumuna getiren hükümetin görevlileri Ecevit, Bahçeli ve Yılmaz mıydı?

  - 2004`te Türkiye ile müzakerelerin "ucu açık" olduğunun yazılması ve Türkiye`nin AB tarafından "hazmedilme" engelinin Müzakere Çerçeve Belgesi`ne konulmasına rağmen AB`nin bütün müktesebatını kabul edeceği taahhüdünü Erdoğan nasıl verebildi?

  - Türkiye, AB`ye yaklaşıyor görünürken nasıl uzaklaştırılmakta ve ikinci hatta üçüncü sınıf muamelesine nasıl layık görülmektedir?

Efendi Uşak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.