sadsad x
asdasd

Efil Ekonomi Araştırmaları Dergisi Cilt: 1 Sayı: 2

Efil Journal Dergisi
Üretici Liste Fiyatı
100,00 TL
82,00 TL
Efil Ekonomi Araştırmaları Dergisi Cilt: 1 Sayı: 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 2619958015028
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Efil Ekonomi Araştırmaları Dergisi Cilt: 1 Sayı: 2 Kısa Özet

  Danışma Kurulu: Alicia Puyana (Latin American School of Social Sciences), Asaf Savaş Akat (Bilgi Üniversitesi), David F. Ruccio (University of Notre Dame), Fikret Adaman (Boğaziçi Üniversitesi), İlhan Tekeli (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Meghnad Desai (London School of Economics), Murat Yıldızoğlu (Bordeaux University), Randall Wray (Bard College), Robert H. Wade (London School of Economics and Political Science), Roberto Frenkel (Center for the Study of State and Society), Sübidey Togan (Bilkent Üniversitesi), Şevket Pamuk (Boğaziçi Üniversitesi), Taner Berksoy (Piri Reis Üniversitesi), Vural Fuat Savaş (Yeditepe Üniversitesi), Yılmaz Akyüz (Cenevre South Centre)

  EfilJournal, uluslararası kimlikte, hakemli ve süreli bir yayın organı olarak faaliyet göstermektedir. Dergi yılda 4 defa, hem basılı hem de dijital ortamda yayımlanacaktır. Yazı dili İngilizce ve Türkçedir. Derginin Editörlüğünü Prof. Dr. Ömer Faruk Çolak, Eş-Editörlüğünü ise Prof. Dr. Sacit Hadi Akdede üstlenmiştir.

  EfilJournal, iktisat teorisi geleneğine bağlı kalırken, farklı yeni yaklaşımlara da açık bir yayın politikası izlemektedir. Böylece, iktisat teorisi ve iktisat politikasına, yeni açılımlar ve yaklaşımlarla destek vereceğimizi umuyoruz. Diğer yandan EfilJournal, özellikle akademi dünyasına yeni soluk getireceğine inandığımız genç akademisyenlere kapılarını sonuna kadar açmayı taahhüt etmektedir.

  Efil Ekonomi Araştırmaları Dergisi, iktisat kuramının geleneğine sahip çıkacaktır. Bundan dolayı, iktisadi düşünce tarihine ilişkin makalelere de yer vermek için çaba gösterecektir. Amacı aslında iktisadı, geçmişinden geleneği yadsımadan yerine oturtmaktır. Daha açık bir ifade ile, iktisadın, diğer sosyal bilim dallarına yönelik üvey davranışını ters yüz edecektir.

  Bunu yapmaya çalışırken akademik kaygılarına bağlı kalacaktır. Yani EfilJournal, doçent ve profesör olmak için puan dağıtılmasına aracılık etmeyecek, dergide sadece ekonomi temelli yazıları yayımlayacak ancak, iktisadın bir sosyal bilim olduğunu unutmadan diğer alanlar ile bağlantısını koparmayan bir yayın politikası izleyecektir.

  Prof. Dr. Erkan Erdil, Doç. Dr. Dilek Çetin: Intra-OIZ and Intra-Industr y Knowledge Spillovers in Ankara: A Spatial Econometric Analysis

  Prof. Dr. Alper Aslan, Sevil Özdil: Çekici Güçler Yaklaşımı ile Uluslararası Göç: Ampirik Bir Analiz

  Prof. Dr. Verda Canbey Özgüler: Kitlesel Göç ve Suriyelilerin Eğitimi

  Prof. Dr. Turan Subaşat, Araş. Gör. Soner Uysal: Ülkelerin Ekonomik Gelişmişlik Düzeyi Karşılaştırmalarında Yeni Bir Ölçüt: Düzeltilmiş Gayri Safi Milli Hasıla

  Prof. Dr. R. Funda Barbaros, Araş. Gör. Juba Alyce Kafumba: Malawi’nin Güneş Enerjisi Potansiyeli Üzerine Bir Değerlendirme

  Prof. Dr. Osman Aydoğuş, Doç. Dr. Burcu Türkcan, Dr. Öğr. Üyesi Elif Tunalı Çalışkan, Dr. Öğr. Üyesi

  Barış Serkan Kopurlu: Kriz Teorileri: Kondratieff, Schumpeter ve Wallerstein

  Araş. Gör. Mevlüt Camgöz: İslami Endekslerin Çeşitlendir me Düzeyi Üzerine Bir İnceleme

Efil Ekonomi Araştırmaları Dergisi Cilt: 1 Sayı: 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.