sadsad x
asdasd

Eğitim ve Diğer Kamu Kurumlarında Disiplin Usulü ve Soruşturma Örnekleri

Siyasal Kitabevi

Abdulkadir Dursun

Üretici Liste Fiyatı
110,00 TL
80,30 TL
%27 indirim
24 Saatte Kargoda!
8 Adet Stokta
Eğitim ve Diğer Kamu Kurumlarında Disiplin Usulü ve Soruşturma Örnekleri Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 415
ISBN: 9786057877338
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Abdulkadir Dursun
Abdulkadir Dursun
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Eğitim ve Diğer Kamu Kurumlarında Disiplin Usulü ve Soruşturma Örnekleri Kısa Özet

  Disiplin rejimi ve usule dayalı idari işlemler, kamu görevlileri ve soruşturmacı sıfatını taşıyanlar nezdinde önemini koruyan bir kamu hukuku dalıdır. İdari işlevlerin güven içerisinde yürütülmesi, kamu hizmetlerinin gereği gibi ifa edilmesi, görevlilerin hiyerarşik düzen çerçevesinde işbirliği ve uyum içinde davranış geliştirmeleri yaptırımlarla desteklenen kamusal nitelikli kuralların varlığını gerektirir. İdari ve toplumsal alanlarla bağlantılı bu menfaat gruplarının ihlal edilmesi sonucunda harekete geçirilen normatif düzenlemelerin yöneldiği ana hedef ise nihai aşamada hukuki ve eğitimsel çıktılardan oluşan kamu yararının temin edilmesi amacına özgülenir.

  Disiplin hukukuna yüklenen işlevler dizisi yukarda belirtilen gerekçeler nedeniyle dikkatli ve hassas davranılmasını zorunlu hale getirilmiştir. Gerek usuli işlemler ve bağlı olduğu kurallara hakimiyet kurmak gerekse idari uygulamanın alt yapısını teşkil eden teorik birikimin iktisap edilmesi çabasına girişmek disiplin sürecine sağlıklı yaklaşımın anahtar ögeleri durumundadır.

  Bu itibarla yayın dünyasına kazandırılan kitabımızın akademik birikim ve idari uygulamalara dayalı bilgi ve deneyimi yansıtmasına hassaten özen gösterilmiştir. Kolektif çaba ve emeğin bir araya geldiği kitabı emsallerinden farklılaştırarark özgün hale getiren yönü de bu noktada belirginlik kazanmaktadır. Kamu idarelerinde genellik gösteren soruşturma konularının hukuki kaynaklar, belge ve rapor örnekleriyle birlikte kendi içinde bir usul bilgisi düzeniyle sunulmuş olmasının uygulamacılar, müfettişler, muhakkitler ve idareciler için temel bir rehberlik fonksiyonu icra edeceği umulmaktadır. Disiplin hukukuna ilişkin amaçlar dizisi ile yaptırımlar düzeninin test edildiği bölümlerin ise kurallara atfedilen kapasite ve potansiyel hakkında farklı bakış açıları kazandırması beklenmektedir.

  Dile getirdiğimiz hususlarda daha iyiye ulaşmak adına siz değerli okurlardan gelecek öneri ve eleştirilere açık olduğumuzu da özellikle beyan etmek isteriz. Yazar özgeçmişlerinin olduğu bölümlerdeki mail adreslerinden görüş ve önerilerinizi iletmeniz memnuniyet verici olacaktır.

Eğitim ve Diğer Kamu Kurumlarında Disiplin Usulü ve Soruşturma Örnekleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.