Kazandıran Temmuz İndirimleri Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

Einstein’ın Görelilik Kuramı

Üretici Liste Fiyat
200,00
140,00
Yorum Yap
Listeye Ekle
Öne Çıkan Bilgiler

Ku¨tleçekimi dalgaları, karanlık madde ve karanlık enerji, kara delikler, ku¨tleçekimsel kızıla kayma, ku¨tleçekimi etkisiyle ışığın sapması… Thomas Bu¨hrke, Özel Görelilik ve Genel Görelilik kuramlarının birer özetini yaptıktan sonra yu¨zyıl başlarından bu yana astronomi ve astrofiziğin kaydettiği bu yeni bulguların nasıl da söz konusu kuramları destekleyip doğruladığını gözler önu¨ne seriyor. Kuramların dostlarını, du¨şmanlarını ve edebiyat ile sanattaki yansımalarını ele alıyor. Gu¨nu¨mu¨zde yaşayan uzmanlarla yapılan kısa söyleşiler kitabı tamamlıyor.

*Her Einstein meraklısının ku¨tu¨phanesinde olması gerekir.*

- Helmut Hornung, MaxPlanckForschung

*[Bu kitap] Genel Görelilik Kuramının tarihsel arka

Einstein’ın Görelilik Kuramı Hakkında Bilgiler
Türü : Popüler Bilim
Kapak : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 288
ISBN : 9786050206630
Basım Yılı : 2023
Kağıt Tipi : 2. Hamur

Tükendi

Gelince Haber Ver

Kütleçekimi dalgaları, karanlık madde ve karanlık enerji, kara delikler, kütleçekimsel kızıla kayma, kütleçekimi etkisiyle ışığın sapması… Thomas Bührke, Özel Görelilik ve Genel Görelilik kuramlarının birer özetini yaptıktan sonra yüzyıl başlarından bu yana astronomi ve astrofiziğin kaydettiği bu yeni bulguların nasıl da söz konusu kuramları destekleyip doğruladığını gözler önüne seriyor. Kuramların dostlarını, düşmanlarını ve edebiyat ile sanattaki yansımalarını ele alıyor. Günümüzde yaşayan uzmanlarla yapılan kısa söyleşiler kitabı tamamlıyor.

“Her Einstein meraklısının kütüphanesinde olması gerekir.”

- Helmut Hornung, MaxPlanckForschung

“[Bu kitap] Genel Görelilik Kuramının tarihsel arka planı ve astronomik-kozmolojik sonuçları hakkında geniş bir anlatım yelpazesi içeriyor; fizik ve astronominin bir büyük entelektüel şantiye olduğu mesajını veriyor,”

- Per Dauscher, Physik Journal

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.