sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
40,00 TL
27,20 TL
%32 indirim
24 Saatte Kargoda!
2 Adet Stokta
Ekonomi Politik Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme
Sayfa Sayısı: 79
ISBN: 9789755334318
Boyut: 13.5 x 19.5
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2005
Jean Jacques Rouesseau
Jean Jacques Rouesseau
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ekonomi Politik Kısa Özet

    Aydınlamanın en çarpıcı kişiliklerinden Jean Jacques Rousseau`nun bilim ve sanatları yüceltmek ve yaymak için yayımlanan "Encyclopedie"ye -müzikle ilgili teknik maddeler dışında- tek katkısı olan Ekonomi Politik, Rousseau`nun büyük eseri Toplum Sözleşmesindeki fikirlerini işlediği ilk metindir.
    Bilim ve sanatların insani yozlaştırdığını, kentlerin kötülük yuvası olduğunu, vahşiliğin uygarlıktan üstün olduğunu savunan Rousseau burada, genel irade, onun somutlaşması olan devlet, devletin işlemesi için gereken erdem, erdemin hakim kılınması için gereken eğ tim gibi, iyi bir toplum yönetiminin temel ilke ve kurumlarını tanımlamaya girişir. Ona göre, bu ve diğer bütün konularda hemen hemen bütün ödevler devlete düşer. Her şeyde "genel irade"yi hakim kılmak esastır: Yasakoyucunun birinci görevi yasaları genel iradeye uydurmak, yöneticinin birinci görevi de yönetimi yasalara uydurmaktır.

    Okur, bu kitapta, Büyük Fransız Devrimi`yle yürürlüğe konan ve bütün modern politik sistemlere temel olarak dünyanın ortak mali haline gelen fikirlerle birinci elden buluşmak fırsatını bulacaktır.

Ekonomi Politik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.