El-Cezeri - Müslüman Bilim Adamları Serisi 3

İnsan Kitap

Ana P. Dewiyana

30,00 TL
23,10 TL
%23 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
El-Cezeri - Müslüman Bilim Adamları Serisi 3 Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 20
ISBN: 9789755748801
Boyut: 20 x 0
Kapak: Ciltsiz
Ana P. Dewiyana
Ana P. Dewiyana
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • El-Cezeri - Müslüman Bilim Adamları Serisi 3 Kısa Özet

  Bu kitapta: Türkiye`de doğan, çocukken babasının yaptığı basit araçlara ve makinelere hayranlık duyan, büyüyünce daha kullanışlı ve yararlı araçlar-makineler yaparak hem çevresindeki insanlara hem de bilim dünyasına hizmet eden Müslüman bir bilim adamı olan El-Cezeri`nin, çocuklarımızın anlayacağı bir dil ve seveceği çizimler eşliğinde anlatıldığı kısa yaşam öyküsünü bulacaksınız.

  İnsanKitap, "Müslüman Bilim Adamları" dizisiyle çocuk kitapları yayıncılığına adım atıyor.

  "Müslüman Bilim Adamları"nda İslam coğrafyasının pek çok bölgesinden farklı bilim dallarında öncülük etmiş bilim adamlarını anlatıyoruz: Tıp alanında İbni Sina, tarihçilikte İbni Haldun, mühendislik dalında birbirinden ilginç makineleri icad eden el-Cezerî... Bu üçlüyle başladığımız diziye, çocukların ufkunu genişletecek başka bilimler ve başka bilim adamlarının hikâyeleriyle devam edeceğiz.

  "Müslüman Bilim Adamları"nı öncelikle 4-9 yaş grubu için öneriyoruz. Tabii, hem bilim dallarını hem de tarihteki Müslüman bilim adamlarını güzel resimlenmiş bir şekilde vetemel kavramları açıklayarak tanıtan bu kitapları, anne babalarla, öğretmen ve arkadaşlarla okumak da ayrı bir zevk.

El-Cezeri - Müslüman Bilim Adamları Serisi 3 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.