sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
155,00 TL
103,85 TL
Elastik Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786057525956
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Leonard Mlodinow
Leonard Mlodinow
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Elastik Kısa Özet

  Pokémon Go ile Frankenstein kitabının ortak noktası nedir?

  Neden değişimin ilk emaresiyle karşılaştıkları anda bazı şirketler varlığını sürdürürken diğerleri kapısına kilit vuruyor? Bir zamanlar iflasın eşiğinde olan Apple yükselmeyi nasıl başardı? Bu dönemde zirvede olan diğerleri neden dibe çakıldı? İnsan zihninin bilgisayarlardan üstün olmasını sağlayan nedir? Zihnimiz yorgun olduğunda beklenenin aksine nasıl daha üretken ve yaratıcı olabilir?

  Cevap: Esnek Düşünme.

  Bu, hepimizin sahip olduğu ve gerek işimizde gerekse günlük yaşamımızda başarıya ulaşmak için geliştirebileceğimiz bir beceri.

  Bu kitapta, Leonard Mlodinow, bizi esnekliğin nasıl işlediğine dair aydınlatıcı bir keşif gezisine çıkarıyor. Çığır açan araştırmalardan faydalanan yazar, nöroloji biliminin vardığı son noktadan hareketle binlerce yıl önce beyinlerimizin yenilik, fikir üretme ve keşif alanlarında nasıl bir yol izlediğini ortaya koyuyor. Bazı büyük ressamların, yazarların, müzisyenlerin ve mucitlerin esnek düşünme sayesinde paradigmalarını nasıl değiştirdiklerini anlatıyor. Yeni teknolojilere ayak uydurmak için esneklik becerisi sergileyen kurumları inceliyor. Ayrıca beynimizin gücünü nasıl sınayabileceğimizi ve esnek düşünme becerimizi artırmanın yollarını gösteriyor.
   
  *Mizahi bir dil ve zarif bir anlatımla yazılmış parlak zekâ ürünü bir kitap. Bu yıl okuyacağınız popüler bilim kitabı bir adetle sınırlıysa eğer, o kitap bu kitap olmalı.*

  - Mark Williams, Farkındalık kitabının yazarı, Oxford Üniversitesi Klinik Psikoloji Profesörü
   
  *Dâhice… birinci sınıf bir popüler nöroloji örneği.*  

  - Kirkus Reviews

  *Beynin nasıl işlediğine dair çarpıcı ve faydalı bir eser. Yenilikten hoşlananlar ve değişen dünyayla başa çıkmaya çalışanlar için mükemmel bir rehber.*

  - Seth Godin, Dip, Takım Oyunu, Mor İnek gibi çok satan kitapların yazarı

Elastik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.