Ercümend Özkan - Entelektüel Bir Portre

İlem Yayınları

Kürşad Atalar

40,00 TL
28,00 TL
%30 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
Ercümend Özkan - Entelektüel Bir Portre Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme-Referans
Sayfa Sayısı: 158
ISBN: 9786257800501
Boyut: 13 x 0
Kapak: Ciltsiz
Kürşad Atalar
Kürşad Atalar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ercümend Özkan - Entelektüel Bir Portre Kısa Özet

  Türkiye’de İslamcı düşüncenin bazı dönüm noktaları, etkileyenleri, önde gelen isimleri vardır. Ercüment Özkan da bu kırılma noktalarından birine işaret etmektedir. Bu kitapta Özkan’ın düşünce dünyasındaki önemli dönüm noktaları ve faaliyetleri analitik bir gözle değerlendirilmiştir.

  Özkan’ı Türkiye’deki İslamcılık akımı için önemli kılan en önemli unsur, mücadelesinden çok düşünceleridir. Özkan’ın hayat hikayesi bu düşüncelerin tarihsel açıdan konumlandırılma şansını vermekle beraber kendi dönemini izahı bakımından da önemli bir yere sahiptir. Bu bağlamda kitapta din-siyaset ilişkisi, modernite-gelenek eleştirisi ve yöntem olmak üzere üç ana başlık altında Özkan düşüncesinin profili çıkarılmaktadır.

  “Fikir ve Hareket İncelemeleri” dizisi ile İslamcılığın fikri birikimini yansıtan ve hemen hemen her alanda karşımıza çıkan temel isimler, dergiler, meseleler hakkında bir çerçeve ve özgün bir bakışın ortaya konulması amaçlanmaktadır. Dizide yer alacak kitaplar İslamcılık düşüncesinin farklı alanlarında merak edilen mevzuları kapsamaktadır. Bu çerçevede, meselelerin temel bir zeminde ve giriş düzeyinde anlaşılmasına katkı sağlaması hedeflenmektedir.

   

Ercümend Özkan - Entelektüel Bir Portre Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.