sadsad x
asdasd

Es-Semeketul`l-Hamra - Kırmızı Balık

Akdem Yayınları

Mohamad Basel Swed

Üretici Liste Fiyatı
65,00 TL
43,55 TL
Es-Semeketul`l-Hamra - Kırmızı Balık Hakkında Bilgiler
Türü: Yabancı Dilde Kitaplar
Sayfa Sayısı: 120
ISBN: 9786057753113
Boyut: 15 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2020
Mohamad Basel Swed
Mohamad Basel Swed
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Es-Semeketul`l-Hamra - Kırmızı Balık Kısa Özet

  Akdem Yayınları yeni bir seri ile karşınızda: Arapça Öğreten Hikâyeler Serisi. Tamamı altı kitaptan oluşan seri, başlangıç ve orta seviyelerdeki okuyucuya hitap ediyor. (A2, B1 ve B2) Seride, her seviye için ikişer kitap bulunmaktadır. Eserler, konularını dünya edebiyatına mal olmuş meşhur hikâyelerden alıyor. Ancak yazar, hikâyeleri kendi anlatımıyla ve Arapça öğrenenler için seviyeye uygun olacak şekilde sade ve akıcı bir dille yeniden kaleme aldı.

  Serideki hikâyeler iki dili olup kolayca karşılaştırma yapılabilmesi için Arapça metinler ile Türkçe metinler karşılıklı olarak dizildi. Ayrıca okuma becerisinin pekiştirilmesine amacına uygun olarak kitaplarda farklı türlerde alıştırmalar da yer alıyor. Hikâyelerdeki Arapça metinlerin seslendirme dosyalarının da bulunduğunu, dolayısıyla dinleme becerisini de desteklemeye elverişli olduğunu belirtelim.

  Serinin orta-başlangıç (B1) seviyesine hitap eden Kırmızı Balık hikâyesinde olaylar iki ana kahraman etrafında gelişir: Cevat ve kedisi Cut.

  Cevat yaşıtları gibi bir çocuk değildir. Garip bir şekilde sürekli talihsiz olaylar yaşar. Bir gün çamurlu çukurlara düşer, bir gün sınavlardaki başarısızlığıyla üzülür, bir gün cebinde duran para aniden kayboluverir. Cevat’ın hayatı böyle sıkıntılarla doludur… Ve bir gün Cevat bir Kedi Cut ile karşılaşır… Cut ona bir efsaneden bahseder: Kırmızı Balık efsanesi.

Es-Semeketul`l-Hamra - Kırmızı Balık Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.