sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
150,00 TL
112,50 TL
Evrene Bir De Böyle Bakın Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim
Sayfa Sayısı: 296
ISBN: 9786050209341
Boyut: 13.5 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Michael Dine
Michael Dine
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Evrene Bir De Böyle Bakın Kısa Özet

  Evrene Bir De Böyle Bakın

  Evrene Bir De Böyle Bakın, gerçekliğin doğasını en küçükte, en büyükte ve günlük yaşamlarımızdaki ölçekte ortaya çıkaran şaşırtıcı, devam eden bilimsel araştırmalara bir övgüdür. Profesör Michael Dine’ın tartıştığı gizemler, evrenin sınırına yapılan fantastik bir yolculuktaki işaret noktaları gibidir.
  Büyük Patlama, Karanlık Madde, HiggsBozonu –şu anda fizikteki en ileri nokta– hakkında nereden bilgi edinilebileceği sorulduğunda, Dine’ın önerebileceği tek bir kitap yoktu. Bu kitap onun bu soruna anlaşılabilir, yetkin ve güncel cevabıdır. Lise düzeyinde eğitim almış herkesin anlayabileceği, neredeyse hiç denklem içermeyen bu kitapla Dine, sizi bu muhteşem yolculuğa çıkaracak daha iyi bir yazar bulunmadığını kanıtlıyor.

  ***
  “Modern fiziğin en büyük ustalarından biri tarafından yazılan bu kitap evren ve onu kontrol eden yasalar hakkında bildiklerimiz, bilmeyi umduklarımız ve bilmediklerimize yapılan olağanüstü bir yolculuk. Bu konudaki diğer kitapların aksine yazar size kendi teorisini satmaya çalışmıyor. Modern fiziğin yüzleştiği en önemli problemleri ve bunların muhtemel çözümlerini açık ve tarafsız bir şekilde ortaya koyuyor.”
  — LeonardSusskind, Stanford Üniversitesi’nde teorik fizik profesörü, Kozmik Manzara& Akıllı Tasarım Yanılgısı ve Sicim Kuramı, Kuramsal Başlangıç ve Kuantum Mekaniği kitaplarının yazarı.

Evrene Bir De Böyle Bakın Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.