sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
39,00 TL
21,45 TL
%45 indirim
24 Saatte Kargoda!
1 Adet Stokta
Faslu`l - Makal Hakkında Bilgiler
Türü: Din Felsefesi
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9789753503730
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
İbn Rüşd
İbn Rüşd
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Faslu`l - Makal Kısa Özet

    İslam düşüncesinin yüzyıllardır süregelen en önemli sorunlarından birini oluşturan; din-dünya, akıl-nakil, ilim-iman, şeriat-hikmet ilişkisinin belirlenip buna göre İslam`ın yeni gelişen olaylara intibak ettirilmesi meselesi, büyük fikir ayrılıklarının doğmasına hatta itikadi mezheblerin oluşumuna neden olmuştur.

    Konunun öneminden dolayı, İmam-Azam`dan bu yana İslam bilgin ve düşünürlerinin büyük bir kısmı bu mevzuda küçük-büyük eserler kaleme almışlardır. İmam Gazzali`nin "Tehafutü`l-Felasife" isimli eseri ve İbn Rüşd`ün ona karşılık vermesiyle birlikte canlılığını artıran tartışma, Osmanlı dönemi boyunca da sürmüş, Tanzimat ile başlayan yenileşme döneminde başta gelen sorunlar arasında yer almış ve günümüzdeki köktenci İslami hareketlerin de asıl çıkış noktasını teşkil etmiştir.

    Uzun tarihi süreç içinde konuyu, gerek şeriat, gerekse bilim ve düşünce açısından en tutarlı biçimde çözüme kavuşturan İbn Rüşd`ün bu eserini, yeni yayınlamaya başladığımız "İslam Düşüncesi Klasikleri" dizimizin ilk kitabı olarak sunuyoruz. Orijinali ile birlikte karşılaştırmalı yayınlayacağımız bu dizinin, bilim ve düşünce hayatımızda önemli bir boşluğu dolduracağını umuyoruz.

Faslu`l - Makal Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.