sadsad x
asdasd

Feyzü`l Furkan Kur`an-ı Kerim ve Tefsirli Meali - Büyük Boy - Mıklepli Ciltli Lacivert

Server Yayınları

Hasan Tahsin Feyizli

Üretici Liste Fiyatı
1.115,00 TL
747,05 TL
%33 indirim
Feyzü`l Furkan Kur`an-ı Kerim ve Tefsirli Meali - Büyük Boy - Mıklepli Ciltli Lacivert Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine
Sayfa Sayısı: 1296
ISBN: 9789752420755
Boyut: 17 x 25
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2021
Hasan Tahsin Feyizli
Hasan Tahsin Feyizli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Feyzü`l Furkan Kur`an-ı Kerim ve Tefsirli Meali - Büyük Boy - Mıklepli Ciltli Lacivert Kısa Özet

  Kur`ân-ı Kerîm, Yaradanımız`ın bütün insanlara gönderdiği cihanşümûl, son ve en mükemmel talimat ve tebligâtıdır. Onu insanların, özellikle inananların dilinden kalbine aksedip hayatına hâkim olması için indirmiştir.

  Allah`ı tanımak, Kur`an`ı tanımakla; Kur`an`ı tanımak ise onu okumak, ilke ve esaslarını hayata geçirmekle olur. "Allah var" deyip de yokmuş gibi yaşamanın; Kur`an`a inandığını söyleyip de Kur`an`sız bir yaşantının doğuracağı tehlikeden kendimizi ve neslimizi korumak mecburiyetindeyiz. Bütün kitap ve dinleri içine alan, son ilahî kitabımız Kur`ân-ı Kerîm, sadece zihnimize hitap eden ve zihnen ilgi duymak ve inandığımızı söylemekle yetinmemiz gereken bir kitap değildir. O, bütün eylemlerimizde kendisine yönelmemiz ve yaşantımızda uygulamamız gereken bir kitaptır. Çünkü katılaşmış/taşlaşmış kalpler onunla yumuşar, çağlara açılan yol bu hakikat nuruyla aydınlanır.

  Kur`ân-ı Kerîm`in en doğru şekilde anlaşılması ve yaşanmasıyla ilgili olarak yıllardır ileri sürülen en büyük bahane "okuduğumu anlayamıyorum" idi. Bugün bu mazereti ortadan kaldıran nitelikli bir çalışmaya kavuştuk. Uzun yılların emeği ve birikimiyle hazırlanan, sade ve anlaşılır bir Türkçe ile yazılmış, gerekli görülen yerleri anlamayı kolaylaştıracak kısa tefsirlerle zenginleştirilmiş, iniş gayesini ve Allah`ın muradını anlamayı hedeflemiş ender bir çalışma: Feyzü`l-Furkân…

  Mealde, gerekli fıkhî, itikâdî, tarihî ve sosyolojik açıklamalar yapılarak birçok parantezsiz/çıplak meallerin doğuracağı tehlike önlenmeye çalışılmış, böylece âyet ve açıklamalarını her seviyedeki insanın rahatlıkla anlaması ve anlatması sağlanmıştır.

  Kur`an`ın anlamıyla ve ruhuyla buluşmak, O`na uygun bir yaşam sürmek isteyenler için bu eser kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor…

Feyzü`l Furkan Kur`an-ı Kerim ve Tefsirli Meali - Büyük Boy - Mıklepli Ciltli Lacivert Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.