sadsad x
asdasd

Feyzü`l Furkan Tefsirli Kur`an-ı Kerim Meali - Orta Boy - Deri Cilt

Server Yayınları

Hasan Tahsin Feyizli

Üretici Liste Fiyatı
945,00 TL
633,15 TL
%33 indirim
Feyzü`l Furkan Tefsirli Kur`an-ı Kerim Meali - Orta Boy - Deri Cilt Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine
Sayfa Sayısı: 672
ISBN: 9789758757657
Boyut: 13.5 x 21
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2021
Hasan Tahsin Feyizli
Hasan Tahsin Feyizli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Feyzü`l Furkan Tefsirli Kur`an-ı Kerim Meali - Orta Boy - Deri Cilt Kısa Özet

  Kur`ân-ı Kerîm, Yaradanımız`ın bütün insanlara gönderdiği cihanşümûl, son ve en mükemmel talimat ve tebligâtıdır. Onu insanların, özellikle inananların dilinden kalbine aksedip hayatına hâkim olması için indirmiştir.

  Allah`ı tanımak, Kur`an`ı tanımakla; Kur`an`ı tanımak ise onu okumak, ilke ve esaslarını hayata geçirmekle olur. "Allah var" deyip de yokmuş gibi yaşamanın; Kur`an`a inandığını söyleyip de Kur`an`sız bir yaşantının doğuracağı tehlikeden kendimizi ve neslimizi korumak mecburiyetindeyiz. Bütün kitap ve dinleri içine alan, son ilahî kitabımız Kur`ân-ı Kerîm, sadece zihnimize hitap eden ve zihnen ilgi duymak ve inandığımızı söylemekle yetinmemiz gereken bir kitap değildir. O, bütün eylemlerimizde kendisine yönelmemiz ve yaşantımızda uygulamamız gereken bir kitaptır. Çünkü katılaşmış/taşlaşmış kalpler onunla yumuşar, çağlara açılan yol bu hakikat nuruyla aydınlanır.

  Kur`ân-ı Kerîm`in en doğru şekilde anlaşılması ve yaşanmasıyla ilgili olarak yıllardır ileri sürülen en büyük bahane "okuduğumu anlayamıyorum" idi. Bugün bu mazereti ortadan kaldıran nitelikli bir çalışmaya kavuştuk. Uzun yılların emeği ve birikimiyle hazırlanan, sade ve anlaşılır bir Türkçe ile yazılmış, gerekli görülen yerleri anlamayı kolaylaştıracak kısa tefsirlerle zenginleştirilmiş, iniş gayesini ve Allah`ın muradını anlamayı hedeflemiş ender bir çalışma: Feyzü`l-Furkân…

  Mealde, gerekli fıkhî, itikâdî, tarihî ve sosyolojik açıklamalar yapılarak birçok parantezsiz/çıplak meallerin doğuracağı tehlike önlenmeye çalışılmış, böylece âyet ve açıklamalarını her seviyedeki insanın rahatlıkla anlaması ve anlatması sağlanmıştır.

  Kur`an`ın anlamıyla ve ruhuyla buluşmak, O`na uygun bir yaşam sürmek isteyenler için bu eser kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor…

Feyzü`l Furkan Tefsirli Kur`an-ı Kerim Meali - Orta Boy - Deri Cilt Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.