sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
65,00 TL
53,30 TL
%18 indirim
Finansal Analiz Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Türü: Borsa - Finans
Sayfa Sayısı: 346
ISBN: 9786055339661
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Bekir Elmas
Bekir Elmas
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Finansal Analiz Uygulamaları Kısa Özet

  Bir işletmenin durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kesimler; yöneticiler ve işletme sahipleri gibi işletme içinden, kredi kurumları, yatırımcılar, devlet, sendikalar ve araştırmacılar gibi işletme dışından olabilir. Tüm kesimler kapsamlı finansal bilgi gereksinimlerini finansal analiz yoluyla sağlarlar.

  Finansal analiz; bir işletmenin finansal tablolarının finansal analiz teknikleri yardımıyla analiz edilmesi ve bu analiz sonuçlarının yorumlanarak işletme hakkında bir takım yargılara varılması faaliyetleridir.

  Bu kitabın amacı; finansal analizler konusunda bilgi sahibi olmak isteyenlere, bir firmanın finansal tabloları üzerinden finansal analizlerin nasıl yapılacağı ve finansal analiz sonuçlarının nasıl yorumlanacağı hakkında çok kapsamlı bilgiler sunmaktadır. Bu amaca ulaşmak için kitapta Borsa İstanbul`da imalat sektöründe faaliyet gösteren 3 şirket ve ulaşım sektöründe faaliyet gösteren 3 şirket olmak üzere toplam 6 şirketin finansal tabloları üzerinden detaylı finansal analizler yapılarak, analiz sonuçları detaylı yorumlanmaktadır.

  Kitapta konular Türkiye Muhasebe Standartları ve Türkiye Finansal Raporlama Standartlarına (TMS/TFRS) göre ele alınmıştır. Bunun nedeni şu anda halka açık olan şirketler finansal tablolarını TMS/TFRS`ye göre hazırlamaktalar. Halka açık olmayan şirketlerden bankalar, sigorta şirketleri, finansal kiralama şirketleri gibi pek çok büyük şirketin finansal tablolarını TMS/TFRS`ye göre hazırlamaları zorunludur. Zaten çok kısa bir zaman içinde de bütün şirketlerin TMS/TFRS`ye göre finansal tablolarını hazırlamaları zorunlu hale gelecektir.

  Bu kitap hem piyasada işletme ile ilgili kesimlerin finansal analiz konusundaki detaylı bilgi gereksinimlerini karşılamak için hem de iktisadi ve İdari Bilimler vb. fakültelerde lisans düzeyinde "Finansal Tablolar Analizi" ve lisansüstü düzeyde "Finansal Analiz Uygulamaları" derslerinde kaynak kitap olarak kullanılabilir.

Finansal Analiz Uygulamaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.