sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
90,00 TL
58,50 TL
Genellikle 9-10 gün içinde kargoya verilir
Fizik Yasaları Üzerine Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786051066509
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Richard P. Feynman
Richard P. Feynman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Fizik Yasaları Üzerine Kısa Özet

  1964 A. Einstein Ödülü ve 1965 Nobel Fizik Ödülü sahibi Profesör R. Feynman sadece fizik yasalarının kavranışına yaptığı katkılarla değil, fiziği fizikçi olmayanlar için de çekici kılma yeteneğiyle tanınır.

  "Olağanüstü ... bu kitapta büyük bir fizikçinin düşünme biçimini gö­rüyorsunuz."

  - Times Literary Supplement

  "Feynman`ın "hiç kimse o kadar akıllı değildir" saptaması bana şunları çağrıştırıyor: Feynman`ın başarılarında "sihirli" bir yan yok­tur, ama doğru düşünmek, doğanın gerçekliğine doğru bir şekilde yaklaşmak, doğru soruları sormak, geleneksel olmayan cevapları denemek, sahte seslere ve kanıtlanamaz varsayımlara karşı dikkatli olmak vardır."

  - Philip W. Anderson

  Dick`in [Richard Feynman] fiziğinin insanlar tarafından anlaşılma­sının zor yanı matematiksel denklem kullanmamasıdır. Nevvton`dan bu yana teorik fizikçiler denklemler yazarlar ve sonra bu denklemle­rin çözümleri üzerine çalışırlar. Hans [Bethe], Oppy [Oppenheimer] ve Julian Schvvinger bu şekilde fizik yapmışlardır. Dick ise denk­lemleri yazmadan çözümleri kafasında yapar. Neler olup bittiğini kafasında canlandırır ve minimum matematik kullanarak çözümün ortaya koyduğu resmi çıkartır. Hayatları boyunca denklem çözme­ye uğraşanların onun karşısında şaşırıp kalmalarını anlayabiliyorum. Onların zihinleri analitik çalışırken, Feynman`ınki resimseldir.

  - Freeman Dyson

Fizik Yasaları Üzerine Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.