sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
100,00 TL
67,00 TL
%33 indirim
24 Saatte Kargoda!
5 Adet Stokta
Frenklere Göre Osmanlı Hakkında Bilgiler
Türü: Osmanlı Tarihi
Sayfa Sayısı: 436
ISBN: 9786053425175
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Orhan Araslı
Orhan Araslı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Frenklere Göre Osmanlı Kısa Özet

  Batılıların Türklerle ilk tanışmaları Haçlı Seferleriyle olmuştur. Daha sonra Osmanlıların bu Haçlı güruhlarını Müslüman ahaliden uzak tutmak için müdafaa hattını Avrupa’nın ortalarına kadar taşıması, bu müşterek düşman imajını pekiştirmiş ve Türk aleyhtarı binlerce kitap ve risale basılıp bütün Avrupa’ya yayılarak Batılıların hafızasına bu anlatımların husumet olarak kazınmasına sebep olmuştur. Bu algının izlerini bugün her türlü olayda izlemek mümkündür.

  Voltaire’in tabiriyle ‘’Türk hükümdarı 20 milleti barış içinde yaşatırken’’ Osmanlı’yı yaklaşık elli devlete bölen emperyalistler, bu parçalanmış devletleri kendilerine av alanı olarak seçmişlerdir.

  Biz bu kitapta Türk aleyhtarı karalamaları cerhetmek için bütün bu iddia ve söylentilerin karşısına; Osmanlı ülkesini çeşitli vesilelerle ziyaret ettikten sonra, anılarını yazarak Osmanlı Devleti’ni ve halkının adet ve geleneklerini anlatan yabancı diplomatlar, seyyahlar, askerler ve tarihçiler gibi gruplardan müteşekkil, sayısı iki yüzden fazla bir tanıklar ordusuyla çıktık.

  Bu kitabın Osmanlı’yı kutsayıp Cumhuriyet’i yerme yarışına girenlerle, Cumhuriyet’i güzellemek için Osmanlı’yı yermek ihtiyacı hissedenlerin görüşlerinin yakınlaşmasına vesile olması ümit edilebilir.

Frenklere Göre Osmanlı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.