sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
195,00 TL
130,65 TL
Geri Sayım Hakkında Bilgiler
Türü: Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786050624847
Boyut: 13.5 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Stacey Colino
Stacey Colino
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Geri Sayım Kısa Özet

  Yapılan araştırmalar, 20 yıl içinde yüz milyonlarca insanın yaşadığı batı ülkelerindeki erkeklerin sperm ortancasının sıfıra düşeceğini gösteriyor. Bu, o ülkelerde yaşayan erkeklerin yarısının spermi olmayacağı anlamına geliyor.

  Tüm dünyada doğurganlık son 40 yılda yüzde 50’den fazla azaldı. Günümüzdeki erkeklerin, babalarının ve büyükbabalarının yarısı kadar spermi var. Dünyanın birçok bölgesinde şu an yirmili yaşlarında olan kadınlar, anne ve büyükannelerinin 35 yaşlarındaki hâllerinden daha düşük doğurganlığa sahip.

  1970’lerden bu yana sperm sayılarında ve kadın doğurganlığında yaşanan sistemli ve düzenli bu düşüş, insan ırkını yok etmekle tehdit ediyor. ABD Balık ve Vahşi Hayat Hizmetlerinin (FWS) standartlarında belirtilen beş kriterden sadece birinin karşılanması, o türü soyu tükenmek üzere olan tür yapar. Sıkı durun; insanlar bu kriterlerden en az üçünü karşılıyor.

  İyi Haber İse Şu; Geri Sayım kitabı insan ırkını yok etme riski taşıyan bu büyük tehdidi bize bilimsel verilerle açıklamakla kalmıyor. Aynı zamanda günlük yaşam ve tüketim pratiklerimizde yapacağımız küçük değişikliklerle üreme sağlığımızı nasıl tekrar kazanacağımızı da anlatıyor. Kendimiz, eşimiz, çocuklarımız, torunlarımız ve herkes için…

  “Geri Sayım o nadir kitaplardan biri: Sadece yangın alarmını çalmakla kalmayıp aynı zamanda yangının nasıl söndürüleceğine dair de ikna edici bir görüş sunuyor. Ailenizin sağlığını korumak istiyorsanız bu kitabı okuyun.”

  -Rick Smith, Slow Death by Rubber Duck kitabının yazarı

  “Modern dünyamızın kendi varlığımızı nasıl tehdit ettiğini açıklıyor. Hemen bugün başlamak isteyeceğiniz bireysel ve toplumsal değişimler için gözünüzü açan bir kitap.”

  -Dr. Nicole Avena, What to Eat When You Want to Get Pregnant (Hamile Kalmak İstiyorsanız Ne Yemelisiniz?) kitabının yazarı

  “Dokunaklı... İnsanların, soyu hızla tükenmek üzere olan bir tür olduğunu ortaya çıkarıyor... Dr. Swan azalan doğurganlığımız için önemli öneriler sunuyor. Hepimiz bu önerilere uysak iyi olur.”

  -Dr. Bruce Blumberg, California Üniversitesi’nde Profesör, Obesogen Effect kitabının yazarı

  “Tekrar tekrar okunabilir... azalan doğurganlığın sağlığımıza, ekonomimize ve hatta insan ırkının geleceğine dair tehlikelerine karşı bir eylem çağrısı.”

  -Jeremy Grantham, GMO Yatırım Yönetim Şirketi ve Grantham Çevre Koruma Vakfı kurucu ortağı

  “Birçok araştırmanın alarm çanlarını çalan bir özeti... kitap, yaygın kimyasalların neden olduğu zararın nasıl azaltılacağına dair ayrıntılı, net açıklamalar ve önerilerle birlikte gözlemlere ve deneylere dayalı bilimsel çalışmalarla dolu.”

  -New York Review of Books

  “Bu kitap; konuşamadığımız, üstü örtülü şeyleri ortaya çıkarıyor. Hayatımızın her alanında plastik ve FDA tarafından onaylanmamış kimyasalları -ki bu da kimyasalların çoğu demek- giderek daha fazla kullanarak sadece kendi üreme sağlığımızı değil çocuklarımızınkini de tehlikeye atıyoruz. Swan, güçlü ve sürükleyici Geri Sayım kitabında bu trajik durumu açık biçimde ortaya koyuyor. Okuyun.”

  -Dr. Richard J. Jackson, Onursal Direktör, CDC Ulusal Çevresel Sağlık Merkezi

  “Olağanüstü... Swan, endokrin bozucu adı verilen üretilmiş kimyasalların ciddi tehlikelerini açıklıyor, bu kimyasallar her yıl milyonlarca ton üretiliyor ve sayısız ürününün içinde var. Çok geç olmadan karar alıcılara ve halka taşınması gereken güçlü bir kitap.”

  -Dr. Philip J. Landrigan, Boston Üniversitesi Küresel Halk Sağlığı Programı kurucu yöneticisi

  “Üreme hormonlarının cinsel meselelerdeki geniş kontrolü ve endokrin bozucu kimyasalların bunları sabote etmedeki rolü üzerine son derece aydınlatıcı bir kitap. Bu kitap, okuyanları EDC testinde ve kimyasal üretimini kabul edilebilir bir şekle sokacak olan düzenlemelerde ısrarcı olmasını sağlayacaktır.”

  - Terrence J. Collins, Carnegie Mellon Üniversitesi Yeşil Kimya’da Teresa Heinz Profesörü

Geri Sayım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.