Görgü ve Casusluk Hakkında Bilgiler
Türü: Bilimkurgu
Sayfa Sayısı: 336
ISBN: 9786053439240
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltli
Gail Carriger
Gail Carriger
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Görgü ve Casusluk Kısa Özet

  “Büyüleyici, komik ve zekâ dolu. Harry Potter`ın mükemmel bir steampunk versiyonu.”
  Marie Lu, Efsane üçlemesinin yazarı

  Düzgün Reverans Yapabilmek Bir Başkadır.
  Düzgün Reverans Yaparken Bıçak Fırlatabilmekse Bambaşka. Görgü Okulu`na Hoş Geldiniz.

  On dört yaşındaki Sophronia, annesinin sabrını zorlamaktadır.
   
  Sophronia görgü kuralları yerine saat sökmek ve ağaçlara tırmanmakla ilgilenirken ailesinin en büyük korkularından biri, kızlarının misafirlerin karşısında o korkunç reveransını yapmasıdır ve Bayan Temminnick kızının bir hanımefendi olmasını çok istemektedir. Bu yüzden onu Matmazel Geraldine`in Seçkin Genç Hanımlar İçin Görgü Okulu`na gönderir. 
  Ancak Sophronia çok geçmeden bu okulun, annesinin umduğu gibi bir yer olmadığını anlar. Okuldaki genç hanımlar, görgü kurallarından fazlasını öğrenmektedir. Dans, kıyafet seçimi ve görgü kurallarının yanı sıra suikast, aldatma ve casusluk dersleri de verilmektedir; tabii olabilecek en kibar şekilde. 
  Sophronia ve arkadaşlarını heyecanlı bir ilk eğitim yılı beklemektedir..
   
  “Her sayfası, insana kahkaha attıran zekice diyaloglarla dolu.”Publishers Weekly 
   
  “Carriger’ın genç yetişkin dalındaki ilk romanı Victoria Dönemi paranormal steampunk’ı ve cesur kadın kahramanlarını harmanlayarak yeni bir okur kitlesine taşıyor. Döneme has casusluk yöntemleri, zekâ dolu diyaloglar, komik anlar ve bir gemi dolusu tuhaf ama ilginç karakter de cabası.” Booklist
   
  “Carriger’ın yarattığı kahraman tüm kadın okurlara rol model olacak kadar güçlü ve bağımsız. Kibar hanımefendi ve beyefendiler, zeplinler, robotlar, kurtadamlar ve vampirlerle buluşuyor, bu steampunk macerada okurları kendilerine çekiyor.”
  School Library Journal
   
  “Casusluk ve okul maceralarını harmanlayan Carriger, genç okurlarını paranormal steampunk’ın zekâ ve aksiyonla buluştuğu bir dünyaya davet ediyor.” Horn Book

Görgü ve Casusluk Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.