sadsad x
asdasd

Görsel Araştırma Yöntemleri Teori, Uygulama ve Örnek

Pegem Akademi Yayıncılık

Suzan Duygu Bedir Erişti

Üretici Liste Fiyatı
200,00 TL
150,00 TL
%25 indirim
24 Saatte Kargoda!
1 Adet Stokta
Görsel Araştırma Yöntemleri Teori, Uygulama ve Örnek Hakkında Bilgiler
Türü: Sosyal Bilimler
Sayfa Sayısı: 406
ISBN: 9786053184522
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Suzan Duygu Bedir Erişti
Suzan Duygu Bedir Erişti
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Görsel Araştırma Yöntemleri Teori, Uygulama ve Örnek Kısa Özet

  “Araştırma, herkesin gördüğünü görmek ve kimsenin düşünemediğini düşünmektir.”
  Albert Szent Gyorgyi

  Görsel Araştırma Yöntemleri kitabı, insan yaşamı ve onu çevreleyen dünyadaki simgesel ve imajların anlamsal karşılıklarına dayalı olarak incelenen görsel gerçeklik ile bilimsel gerçekliği birleştirme amacı taşımaktadır.

  Kitap dört ana bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler; Görseli Yorumlama, Görseli Toplama ve Belgeleme, Görseli Yaratma, Görseli Sunma ve Görsel Etik şeklinde sıralanmaktadır.

  Kitap içerisinde, Görsel Araştırma Yöntemleri ana başlığı altında, ayrıntılı olarak ve örneklendirilerek ele alınan yöntem ve teknikler, araştırma süreçlerinde ihtiyaç duyulacak veri kaynaklarını belirleme, veri toplama, elde edilen verileri analiz etme ve sonuçları açıklama amacıyla kullanılabilir. Bu yöntem ve teknikler, yapılacak araştırmanın amacına ve türüne göre veri oluşturmak için bir araç olarak da işe koşulabilir.

  Görsel Araştırma Yöntemleri kitabı, hem akademik çalışma alanlarında hem de özelde yazarı oldukları konularda ulusal ve uluslararası üne sahip akademisyenlerin katılımlarıyla zenginlik sundukları bir yapıda siz değerli okuyucularla bir araya gelmektedir.

  Farklı disiplinlerde, kuramsal ve uygulamalı akademik etkinlikler gerçekleştiren araştırmacılara, lisans ve lisansüstü öğrenim gören öğrencilere vetüm diğer paydaşlara kaynaklık etmesi ve yol gösterici olması dileğiyle…

Görsel Araştırma Yöntemleri Teori, Uygulama ve Örnek Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.