sadsad x
asdasd

Güncel Meselelere Fıkhi Çözümler

Pınar Yayınları

Ahmet Özdemir

Üretici Liste Fiyatı
65,00 TL
43,55 TL
Güncel Meselelere Fıkhi Çözümler Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 119
ISBN: 9789753524872
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Güncel Meselelere Fıkhi Çözümler Kısa Özet

    Fıkıh, gerçek hayattan, toplumdan kopuk, üretildiği zaman ve mekanla bağı olmayan, soyut bir ilim değildir. İnsan ve toplum hayatına ilişkin hükümler ihtiva ettiği için fıkhın her daim güncelliğini koruma, yeni meselelere çözümler bulma yükümlülüğü bulunur. Ahmet Özdemir Güncel Meselelere Fıkhi Çözümler adlı çalışmasında, günümüz Müslümanlarının karşılaştıkları fıkhi problemleri tespit edip uygulanabilir çözümler sunuyor.

    Özdemir kitabında, çeşitli sorunları anlamak ve yorumlamak için daima fıkhın gerçek hayatla irtibatını esas alan bir yaklaşımla hareket edilmesi gerektiğini hatırlatıyor. Eserde öncelikle, kavram bilgisi ve teorik çerçevede bilinmesi gerekenler ele alındıktan sonra, iki ayrı bölümde çeşitli meseleler ve çözüm önerilerine yer veriliyor. Karşı karşıya kalınan sorunlara ya da akla takılan bir meseleye dair cevapların tespitinde, Türk ve Arap dünyasında önemli yere sahip fakih ve kurulların yaptıkları yayınlar esas alınıyor.

    Güncel Meselelere Fıkhi Çözümler, tıpkı fıkıh ilminden beklendiği gibi, her dönemde fakihlerin güncel hayatın çeşitli alanlarına tekabül eden sorunları nasıl yorumladıklarını gösteren bir kitap.

Güncel Meselelere Fıkhi Çözümler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.