sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
135,00 TL
94,50 TL
%30 indirim
24 Saatte Kargoda!
10+ Adet Stokta
Günümüzde TA Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim
Sayfa Sayısı: 500
ISBN: 9786056936043
Boyut: 15 x 23
Kapak: Ciltsiz
Ian Stewart
Ian Stewart
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Günümüzde TA Kısa Özet

  “… güncel, etkileyici örnekler … kişisel, samimî bir yazım stili … rahatlıkla tavsiye ediyorum.”

  - Muriel James

  Transaksiyonel Analiz (TA) insan ilişkilerini, kişiliklerini ve iletişimini anlamak için bir modeldir. İlk olarak Dr. Eric Berne tarafından geliştirilmiştir. TA, çok-satan Games People Play ve Born to Win adlı kitaplarla 1960’larda ve 1970’lerde dünya çapında üne kavuştu.

  O zamandan bu yana TA büyümeye devam etti. Teori genişletildi, yeniden değerlendirildi ve gözlem yoluyla test edildi. Berne’in 1970’deki ölümünden sonra TA pratisyenleri günümüzde disiplinin merkezi haline gelmiş yeni kavramlar ve teknikler ortaya attılar. Günümüzde TA psikoterapi, danışma, eğitim, iletişim ve yönetici yetiştirme gibi çok çeşitli alanlarda profesyonel bir yaklaşım olarak uluslararası alanda tanınmıştır.

  Bu tümüyle gözden geçirilmiş çok-satan kitaplarının ikinci edisyonunda Ian Stewart ve Vann Joines sizi Günümüzün Transaksiyonel Analiz gücüyle tanıştırıyor. TA’nın güncel fikirlerini birçok resimli örnekle, anlaşılabilir ve kolay okunan bir dilde sunuyorlar.

  Günümüzde TA, kendi kendine öğrenim veya üniversite derslerinde kaynak olarak kullanım için uygundur. ITAA’in resmî “101” temel sınavı için güncel müfredatın tamamını da içermektedir. Kişiler ve grupların kullanımı için Egzersizler kitap boyunca bulunabilir. Yazarlar şöyle der: “Bu egzersizleri tamamladığınızda kendiniz hakkında, okumaya başladığınız ilk andan daha fazla şey bildiğinizi fark edeceksiniz. Ve TA’yı kendiniz için kullanarak onu olabilecek en etkili biçimde öğreneceksiniz.

   

Günümüzde TA Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.