sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
59,00 TL
37,17 TL
%37 indirim
24 Saatte Kargoda!
10+ Adet Stokta
Güpegündüz Hırsız Gibi Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma-İnceleme-Referans
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786257371889
Boyut: 13.5 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Slavoj Zizek
Slavoj Zizek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Güpegündüz Hırsız Gibi Kısa Özet

  Son yıllarda, tekno-bilimsel ilerlemeler dünyamızı tümüyle dönüştürdü ve neredeyse tanınmayacak kadar değiştirdi. Büyük teknolojilerin cesur yeni dünyasında, her yenilik dalgasının ardından, kendimizi tuhaf bir biçimde, Marx’ın “katı olan her şey buharlaşıyor” şeklindeki meşhur öngörüsünün gerçekleşmesine doğru yaklaşırken buluyoruz. İşin otomasyonu, paranın sanallaştırılması, sınıf topluluklarının dağılması, maddi olmayan entelektüel emeğin yükselişi, cinsiyet kalıplarının altüst oluşu ve iklim krizi gibi süreçlerle birlikte küresel kapitalist yapı her zamankinden daha hızlı şekilde parçalanmaya başladı, ve artık tamamen yok olmanın eşiğinde.

  Peki ardından ne gelecek? Sonu gelmez toplumsal-teknolojik çalkantı zemininde, herhangi bir hakiki değişim nasıl gerçekleşebilir? Slavoj Žižek, böyle bir bağlamda, büyük bir toplumsal zaferin olamayacağını savunuyor. Kalıcı devrim, güpegündüz hırsız gibi, hemen gözümüzün önünde belirivermektedir. Yapmamız gereken uyanıp onu görmek.

  Güpegündüz Hırsız Gibi, günümüzün teknolojik ve bilimsel ilerlemelerinin ortaya çıkardığı radikal olasılıklarla tehlikeleri ve bunların hepimiz için heyecan verici etkilerini aydınlatıyor.

  “Slavoj Žižek’in mükemmel kitabı insanlığa sadece hakiki felsefenin yapabileceği şekilde hizmet ediyor.”

  Yanis Varoufakis

Güpegündüz Hırsız Gibi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.