sadsad x
asdasd

Hacı Bektaş-ı Veli ve Bektaşilik

Server Yayınları

M. Es`ad Coşan

Üretici Liste Fiyatı
250,00 TL
167,50 TL
%33 indirim
24 Saatte Kargoda!
8 Adet Stokta
Hacı Bektaş-ı Veli ve Bektaşilik Hakkında Bilgiler
Türü: Alevilik-Bektaşilik
Sayfa Sayısı: 293
ISBN: 9789752420434
Boyut: 17 x 25
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
M. Es`ad Coşan
M. Es`ad Coşan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Hacı Bektaş-ı Veli ve Bektaşilik Kısa Özet

    XIII. yüzyılda Anadolu`da yaşamış olan Hacı Bektâş-ı Velî; devrinin kaynaklarında hakkında bilgi bulunamamasına rağmen vefatından sonraki dönemde üzerinde çokça spekülasyon yapılan bir şahsiyettir. Hacı Bektâş-ı Velî`nin kişiliğinin ve ona izafe edilen bir mektep olarak Beştâşîlik`in mahiyetinin daha iyi ve net anlaşılması için onun yaşadığı dönem malzemelerine bakmak gerekir ki bunların başında da yazdığı kitapları gelir. Hacı Bektâş-ı Velî`nin en başta gelen ve en hacimli eseri ise Makâlât`tır.

    Merhum M. Es`ad Coşan Hocaefendi, Makâlât`ı ele aldığı uzun, meşakkatli ve titiz çalışmaları neticesinde, Bektâşîlik konusunu, bilimsel yöntemlerle ve pek çok yönüyle açıklığa kavuşturmuş, Hacı Bektâş-ı Velî`nin, kökleri Ahmed-i Yesevî`ye dayanan bir mutasavvıf olduğunu ortaya koymuştur.

    Bu kitapta bulunan yazıların önemli bir kısmı, müellifin akademik çalışmalarında yer verdiği metinlerdir. Bir kısmı da çeşitli yerlerde yapmış olduğu konuşma ve vermiş olduğu konferansların deşifre edildikten sonra yayına hazır hâle getirilmiş halleridir.

Hacı Bektaş-ı Veli ve Bektaşilik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.