Halkbilimi Bağlamında Medya ve İletişim II

Eğitim Yayınevi - Bilimsel Eserler

Samet Kılıç

58,00 TL
48,14 TL
%17 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
Halkbilimi Bağlamında Medya ve İletişim II Hakkında Bilgiler
Türü: İletişim - Medya
Sayfa Sayısı: 159
ISBN: 9786257316552
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Samet Kılıç
Samet Kılıç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Halkbilimi Bağlamında Medya ve İletişim II Kısa Özet

    İletişim, insanlığın varlığından günümüze dek önemli bir alan olmuştur. Tarihi süreç içerisinde birçok iletişim biçimleri geliştirilmiş ve toplumsal yapı içerisinde önemli bir fonksiyona sahip olunmuştur. İletişimin sağladığı imkanlar ölçütünde toplumların medyaları ortaya çıkmaktadır. Özellikle yöneticilerin toplumu yönlendirmek için kullandıkları iletişim biçimleri dönemin medyası olarak değerlendirilebilir.

    Günümüzde teknoloji, hiçbir dönemde olmadığı kadar çok gelişmiştir. Bu gelişmeler her alanda olduğu gibi iletişim ve medya yöntemlerinde de görülmektedir. Teknolojinin sunduğu imkânlar ile dünyanın farklı noktalarında bulunan insanlar eş zamanlı olarak iletişime geçebilir hale gelmiştir. Bu durum, iletişim ve medyayı her dönemdekinden daha değerli hale getirmiştir.

    Yaşanan teknolojik gelişmeler sonrasında iletişim ve medya alanında birçok yeni araç insanların kullanımına sunulmuştur. Bilgisayar, cep telefonu, radyo, televizyon gibi kitle iletişim araçları ile tanışan insanlar, küresel bir etkileşimin içine girmişlerdir. İnternet ağı ve beraberinde ortaya çıkan sosyal medya ile dünya üzerinde küresel bir kültür meydana gelmiştir. Yaşanan bu hızlı gelişmelerin toplum üzerinde ekonomik, psikolojik, sosyolojik, kültürel anlamda farklı etkilerinin ortaya çıktığı gözlemlenmektedir. Dolayısıyla günümüze medya ve iletişim konularını değerlendirmek için birçok bilimsel alandan görüşlerin ortaya koyulması gerekmektedir.

Halkbilimi Bağlamında Medya ve İletişim II Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.