sadsad x
asdasd

Hamlet`in Bağlanan Basireti Üzerine

Sel Yayıncılık

Ferit Burak Aydar

Üretici Liste Fiyatı
60,00 TL
39,00 TL
%35 indirim
24 Saatte Kargoda!
4 Adet Stokta
Hamlet`in Bağlanan Basireti Üzerine Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme-Referans
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9786057728494
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Ferit Burak Aydar
Ferit Burak Aydar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Hamlet`in Bağlanan Basireti Üzerine Kısa Özet

    Ferit Burak Aydar, tarihin en tartışmalı ve üzerine en çok yorum yapılmış kitaplarından biri olan Hamlet`i, Shakespeare`in kendisine dair sis bulutunu bir kenara bırakarak bir edebiyat metni olarak ele alıyor. Farklı versiyonlarını karşılaştırdığı ve metnin bağlamına odaklandığı çalışmasında hem tarihsel hem de politik örüntüleri ilmek ilmek çözerken Hamlet`in gerçek edebi değerini ancak toplumsalın gövdesinde kavrayabileceğimizi ileri sürüyor.

    Hamlet`in Bağlanan Basireti Üzerine, özellikle iki öğeyi mercek altına alıyor: Bir kahraman olarak Hamlet`in "sürünceme"si ve Ophelia`nın erkek egemen toplum tarafından delirtilip ölmesi. Ne var ki, bunu yaparken bir yandan da Hamlet`e "ç öreklenmiş" yorum endüstrisine, metne kendi siyasi veyahut felsefi gündemini doğrulamak için uzananlara, okumayı kolaylaştırmak yerine suları bulandıranlara yine metnin içinden satırlarla yanıt veriyor. Böylelikle karakter olarak Hamlet`i putlaştıran eleştirmenlerin kalemlerinin gölgesinde kalmış Ophelia`yı çok daha net ve gerçekçi bir biçimde görmemizi sağlıyor.

    Aydar`dan fikri yavaş yavaş yoğuran, benzetmelerin cazibesine kapılmayan, eleştirel olduğu kadar kışkırtıcı bir Hamlet ve Hamlet yorumları okuması...

Hamlet`in Bağlanan Basireti Üzerine Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.